Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mindenkinek felpúposodik a...

Mindenkinek felpúposodik a mézeskalácsa? Ízre finom az enyém is, de mivel most dekorálnék vele, nem örülnék, ha felpúposodna, hanem szép laposnak kellene maradnia.

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy nem teszek bele se sütőport se szódabikarbónát, és akkor lapos marad. Megenni ezt az adagot nem fogjuk, tehát nem baj, ha kemény marad.

2015. nov. 25. 20:35
 1/6 anonim válasza:
100%

Nekem sem lapos soha.

Csak ha vékonyra nyújtom a tésztát, de akkor meg kemény lesz.

2015. nov. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkinek. :)
2015. nov. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Púposodik. Ha túl zavaró akkor vágd le, és úgy készítsd el a dekort.
2015. nov. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kicsit nagyobb lesz, de nem púpos, hanem egyenletesen vastagabb. Világéletemben takarékosan bántam a sütőporral, mert nekem így vált be, 1-2 csipetnél többet nagy adag tésztába sem tettem soha.

A mézeseim olyan alakúak, mint általában a képeken, szépen dekorálhatók, sosem púposak. Csak a sok tojásos sütik púposodnak, ha véletlenül teszek beléjük sütőport (illetve én szódabikarbónát), de azokba nem kell ilyesmi, úgy tapasztaltam, elég a tojás a jó állaghoz s emelkedéshez.

2015. nov. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Volt egyszer egy receptem, ami nem púposodott fel, de kidobtam, mikor kiderült, hogy az elkészült sütiknek nagy kereslete lenne a fegyverpiacon.
2015. nov. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Keress olyan receptet, ami direkt dekorcélokra van. Vagy ha nem eszitek meg, akkor mézeskalácsnak se muszáj lennie. Sólisztgyurma fűszerrel? Az illat meglenne és a kinézet is. Bár attól függ mire kell. :D

Amit én szoktam sütni, az csak kicsit megvastagszik, egyenlegesen és lapos lesz a széleit leszámítva. És nem is ehetetlenül kemény. De sajnos nem ezt a receptet keresed, mert nem igazán jó dekornak, építkezési célra pl tök rossz. :D

Amúgy tapasztalatom szerint sok múlik a sütőn. Egy sokfunkciós villanysütővel könnyebb elérni a vágyott eredményt, mint gázsütővel.

2015. nov. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!