Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell a CUKROT karamelli...

Hogyan kell a CUKROT karamellizálni?

Figyelt kérdés
2014. máj. 19. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hideg vízzel kiöblített edényben odateszed a tűzhelyre, nem kevergeted, amikor borostyán színű leveszed. Kell hozzá kis rutin hogy ne legyen se színtelen se égett. Ne hajolj fölé mert nagyon forró gőze van, ha szagolni akarod, azt is csak legyezve. Az egyébként jó támpont arról hogy kész van-e.
2014. máj. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1# kiegészítése:

-Lassú tűzre tedd fel, és ha hagyományos gáztűzhely, akkor legyen alatta lángosztó, mert különben azon az egy körön, ahol a láng közvetlen éri, ott gyorsabban olvad, karamellizálódik, majd akár meg is ég, míg a széle+közepe még fel sem olvadt... Persze ha ide-oda húzód a lábast, az is megoldás.

-Világos, legjobb a fehér lábasba odatenni, hogy lásd a színét.

-Ha sokáig csinálod, túl sötét és kesernyés lehet...

-Keverni azért nem szabad, mert akkor kikristályosodik.

-Ha vizet teszel hozzá, akkor hirtelen megkeményszik és szintén kristályosodik, nem szabad... Lehetőleg az edény le legyen vizes...!

2014. máj. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy mihez akarod, mert nem mindegy, mit készítesz vele.

csak példa, hogy a vadashoz kevés zsiradékban szoktam a cukrot megpirítani állandó keverés mellett.

Megint más, ha grillázst akarsz, vagy valami sütibe kell.

2014. máj. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Én keverem, sose kristályosodott ki, az a legbiztosabb szerintem, hogy állandó keverés, mert akkor nem ég le.
2014. máj. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Én is keverem :) Még nem jöttem rá, hogy miért ne szabadna keverni. Nekem semmi baja nem lett tőle.
2014. máj. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Én is mindig kevergetem, mert úgy tudom terelgetni a világosabbat a sötétebb fele- és vissza :D)

Soha nem volt még bajom vele.

2014. máj. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
bodzaszörphöz szerném csinálni :) és köszönöm a válaszokat
2014. máj. 19. 19:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!