Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Honnan tudom megállapítani,...

Honnan tudom megállapítani, hogy érett-e a dinnye?

Figyelt kérdés
Zsinórban harmadszorra olyan dinnyét vettem (különböző helyeken), amik rózsaszínek voltak, éretlenek. De nem volt lehetőségem lékelni. Így látatlanba vettem. Honnan tudom megállapítani puszán kívülről, hogy érett-e? Egyáltalán lehet-e, vagy lutri az egész?
2008. júl. 9. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%

Kopogtasd meg.

Feleztesd el. Neked csak fél dinnye kell. Akkor meg már vágni is lehet belőle kicsit.

2008. júl. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
98%

én már több éve nem veszek se hiperbenmarketben, se szuperben, semmi ilyen helyen dinnyét, mert eddig egyszer sem találtam finomat! ráadásul több ilyen helyen se félbevágatni nem lehet, se lékeltetni!

én út mellett szoktam venni dinnyeárusoktól, akik segítenek is kiválasztani az érettebbet, de ha te is megkopogtatod, hallod a hangján, hogy az jó lehet-e vagy sem. minél jobban kong, annál érettebb, csak vigyázni kell, nehogy túlérett legyen! de a legjobb megoldás sztem még mindig a lékeltetés!

2008. júl. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Valamikor árusítottam dinnyét. Amikor nem volt a legjobb az áru, a főnök mindig kiadta utasításba, hogy nincs lékelés! Ha kérdik miért, akkor mondjam azt, hogy megtiltotta a tiszti orvos! (ami csak részben igaz)


Ha az árus simán belemegy a lékelésbe, akkor valószínűleg jó az áruja, ha tiltakozik, és mindenfélére hivatkozik, akkor valami import szemetet akar rád sózni!


A jó magyar dinnye, majd csak most kezd megjelenni a piacokon!

2008. júl. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Az én párom nagy "dinnyeszakértő", na nem kell szó szerint érteni, csak imádja a dinnyét.

Ő mindig azt mondja, hogy a sok hülye kopogtatja, meg lékelteto, de kívülről meg lehet állapítani, hogy milyen érett. Ő soha nem kopogtatja meg és mindig finom dinnyét veszünk.

Annyi az egész, hogy a görögdinnyén van ugyebár az a sárga folt, na, ha az minél nagyobb és sárgább, annál jobb a dinnye. (Mert ugye a sárga fele volt a földön.)

Remélem tudtam segíteni! :)

2008. júl. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindegyik válszt hasznosnak találtam.
2008. júl. 10. 09:05
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Általában ha a "bajusza" leszáradt (az a rész, ahol a virága volt), akkor már jó. Ha a szára (ott, ahol levágták) nagyon ki van száradva, akkor már régi szedés, és az is ront az ízén!
2008. júl. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is a sárga foltos változatot ismerem, szerintem abból a legegyszerűbb megállapítani!
2008. júl. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A kopogtatásról:

A dinnyések alkalmaznak ún. kopogtató embert (legalábbis felénk), ezek általában idősebb bácsikák akik nagyon értenek a dinnyéhez. Az öreg megy a dinnyeföldön, megvizsgálja, megkopogtatja a botjával, és amelyik érett azt megjelöli a bot végébe ütött szöggel. Csak azt szedik le amelyik meg van jelölve! A magyar dinnyék tetején (a sárga folttal szemben) látszik is a csík!

2008. júl. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
Még lékelnek dinnyét? Hol? Úgy tudtam hogy ezt már nem csinálják.
2008. júl. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%
Régi bevált módszerem van erre, Megkopogtatom, és ha azt hallom hogy szép tiszta a hangja, olyan éles, aztán megnézem hogy az oldalán ahol a folt van szép sárgának kell lenni,mert ha fehéres akkor nem jó, és az inda száraz, és ne zöld legyen.
2008. júl. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!