Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell csinálni kovászos...

Hogyan kell csinálni kovászos uborkát?

Figyelt kérdés
2013. júl. 6. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Veszel egy 5 literes befőttes üveget.

Kb 2-3 kiló közepes méretű uborkát.

Az ubit meg, az üveget kimosod.

Készítesz kb 2-3 liter vizet. kevés ót teszel bele, majd az üvegbe beleteszed az ubikat . A tetejére egy csomag kaprot teszel és egy vastagabb szelet kenyeret. Felöntöd a vízzel, úgy hogy ellepje az egészet. Lehetőleg le kell nyomatni ilyen fapálcikákkal amivel az orvos megnézi a torkodat. Teszel a tetejére egy fedőt, mondjuk egy kis tányért. Kiteszed a napra és vársz két három napig. Akkor beveszed és ha lehet a hűtőben tartod. Nagyon fini. Nekem mindig van.

2013. júl. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gömbicica ***** válasza:

szia. ahogy én csinálom.

5 literes üveg aljára teszek fél csg. kaprot, majd a megmosott uborkák két végét levágom és bevagdosom. A csutka felőle vége szeret néha keserü lenni. Kóstold meg.

az uborkákat állitva teszem az üvegbe egymás mellé..

ha megtelt (tán 3 kg? 2,5? már nem is tudom)

tetejére teszed a másik fele kaprot megmosva.

Én félbarna kenyérnek a sarkát szoktam feláldozni kovi ubihoz.

Szal. a kapor után jöhet 8 dkg sima durva asztali só, nem tengeri, nem finomitott, nem jódozott, a legolcsóbb asztali só.

rá a félbarna kenyérsarok (mondjuk csináltam már nyers krumpliszeletekkel is. De akkor még volt "öreg" krumplim.

A legvégén ráöntessz forró vizet, amennyi ellepi az uborkát, kenyeret.

letakarod, kiteszed a napra, vagy meleg helyre.

Tegyél alá egy tálcát, vagy lábast, mert ha forr ki fog futni a lé.

amint megszünt a forrás, vidd hüvös helyre, szedd le a kenyeret. Én át szoktam rakni egy nagyobb üvegtálba, vagy müanyag tetős dobozba, és megy a hütőbe.

A levét fel tudud használni ecet helyett, mondjuk krumplifőzelékbe, babfőzelékbe, vagy simán meg lehet inni. Erjesztett savanyitott zöldséglé hasznos tud lenni én magában meginni is szeretem akár az uborka helyett is, ha már fogyóban van :-) .

Remélem segitettem!!!

Üdv. :-)

2013. júl. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem ez a recept jött be a legjobban: [link]

A kommentek közt is nagyon jók vannak.

2013. júl. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Annyi csak, hogy a linkelt recept külön teszi bele a sót, én is azt javaslom, hogy oldd fel vízben.
2013. júl. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!