Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kocsonya csirke, vagy marhahus...

Kocsonya csirke, vagy marhahusbol?

Figyelt kérdés
Pàrom nem fogyaszt semmiféle disznohussal készült ételt,én meg szeretnék kocsonyàt,amit disznohussal ismerek.Van valakiaki marha vagy csirkehusbol készitett és sikerült is?
2009. okt. 1. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csirkehúsból is készíthetsz,ha sok szárnyat és lábat teszel bele.Tehetsz hozzá mellett vagy comnot is,de a bőr kocsonyásít.

Marhahúsból úgy készíthetsz,ha veszel elég kövér fartőt vagy hátszínt,és kevesebb levet öntesz rá,mint ha húslevest készítenél.Ekkor általában megalszik.Ha több a leve a kelleténél,akkor zselatinnal kocsonyásíthatod.

2009. okt. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom mindig vegyesen csinálta: rendesen disznóhúst fözött, de a fiának tett bele néhány nagyobb csirkecombot, de ezt csak késöbb, hogy ne essen szét - vagy ha volt,akkor tyúk vagy kakascombbot vett hozzá.

Ezt csak akkor lehet terészetesen csinálni, ha a párodat nem zavarja, hogy együtt fött disznóval.

Csak baromfiból is lehet fözni, de akkor jobb egy öregebb tyúkot venni és még egy adag lábat külön hozzzá.

2009. okt. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Vasárnap marhafarokból főztem húslevest. A maradékból a hűtőben olyan kocsonya lett, hogy sertéskörömből sincs különb. Fűszerezni persze lehet másként!
2009. okt. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%
Sertés köröm bör csülök sok foghagyma én igy szoktam.
2009. okt. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: éppen az volt a kérdés, hogy ne legyen disznóból - igy a válaszod egyáltalán nem ér sokat.
2009. okt. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan, bőrös csirkedarabokból, ugyanúgy meg lehet főzni a kocsonyát, mintha sertés lenne. Néha mi is szoktunk (azért nálunk is a sertés a sláger)csibekocsonyát enni: én 1-2 combot, lábat, szárnyat főzök össze. Úgy megdermed mint a sicc!
2009. okt. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!