Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Savanyú káposzta házilag?

Savanyú káposzta házilag?

Figyelt kérdés

Szeretnék készíteni savanyú káposztát itthon. Néztem neten recepteket, de nagyon eltérőek voltak, így kicsit bizonytalan vagyok melyik a jó. Van valakinek egy jó receptje amit megosztana velem? Ráadásul igazából csak leveleket szeretnék elrakni (vagyis nem szeretném felvágni), mert csak arra lenne szükségem. Sajnos ahol lakunk csak sima savanyú káposzta van, leveleket nem lehet venni. (Párom meg megvan örülve a töltött káposztáért..)

Köszönöm!



2012. júl. 6. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Kb. egy hónapja olvastam itt a "bedobálós savanyúság" receptet:

10 liter víz

1 kg cukor

30 dkg. só

1 liter ecet 20 %-os

3 csomag nátriumbenzonát

2 kk borkén


Felforralod a vizet, belerakod a hozzávalókat, amikor azokkal összeforrt, elzárod a gázt, és a borként azután raktam bele. (Gyakorlottak mondták). Amikor kihűlt, aztán tettem át abba a műa. vödörbe, amibe utána a zöldségeket is raktam hozzá. Én fehér és lilakáposztát, ill. sárgarépát szeltem fel. Kb. 3-4 nap múlva már ehettem.

Naponta-2 naponta át kell forgatni.

Próbaképpen megcsináltam az egynegyedét, nekem az ecet soknak tűnt bele. Nemcsak itt, az ismerősök is azt mondják, hogy ezzel a recepttel télire raknak el savanyúságot: ami éppen van, káposzta, uborka, paprika, stb. beledobják, ahogy fogy belőle, ismét utána töltik, és állandóan van savanyúság a háznál.

Majd megcsinálom ismét egynegyed részből, kevesebb ecettel, talán nem lesz annyira vad, és akkor viszont télire én is ráállok és bespájzolok teljes adaggal.

2012. júl. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Hasonlót már csináltam, nem is gondoltam volna, hogy káposztát is rakhatnék bele. :-)
2012. júl. 6. 13:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Rétegezd sóval. A só mellé tehetsz még bele piros csöves paprikát, babért, almát, vagy birsalmát, borsot, és kaprot, egy kicsi köményt is. Jól lenyomkodod a hordóba súlykoló fával, vagy beletaposod. Akkor jó, ha felér a lé a hordó tetejére. Lezárod a hordót, a tetejét kövekkel lenyomod. A lényeg, hogy a káposzta lé alatt maradjon. Időnként megnézed, és a habot eltávolítod róla. Ha kell, sós vízzel utána töltöd. Tárolás -2 és § Celsius fokon történjen, és ne tedd a hordót közvetlenül a földre.
2012. júl. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt hiszme naiv voltam, ezt nem fogom tudni megcsinálni, képtelen lennék -2 fokon tárolni, ráadásul hordom sincs :-(
2012. júl. 6. 13:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Szedd a káposztát már nyersen levelekre, egész biztos, hogy besavanyodik, és fincsi lesz.

2012. júl. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi, megcsinálom, remélem nem rontom el :-)
2012. júl. 8. 12:05
 7/9 doboszoli ***** válasza:
100%

Amit az első leírt az mind helyénvaló, de nem töltött káposztának való.

Javaslatom:

A leveleire szedett káposztát úgy kezeld, mintha uborkát kovászolnál.

Néhány nap múlva (majdnem) tökéletes tölteni való leveleid lesznek.

Kölyökkoromban szüleim nyáron mindig így készítették, hiszen ekkor téli "hordós" már nem volt, boltban venni meg nem lehetett, csak télen.

2012. júl. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 doboszoli ***** válasza:
100%
Persze ez csak friss fogyasztásra, esetleg fagyasztóba!
2012. júl. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké köszi. Most csinálok éppen kovászos uborkát. Hát nem tudom, hogy sikerülni fog-e, Finnországban élek, és most 19 fok van, hiába rakom ki a napra, érzem, hogy nem melegszik fel az üveg rendesen. Köszi a tanácsot ha sikerül az uborka, akkor megpróbálom a káposztát is.
2012. júl. 9. 10:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!