Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mitől függ, hogy a fasírtba/tö...

Mitől függ, hogy a fasírtba/töltelékbe zsemlemorzsa kell-e, vagy áztatott zsemle, vagy áztatott kenyér?

Figyelt kérdés
Van valami jellemző különbség?
2012. márc. 12. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Eredetileg a megszáradt kenyetet/zsömlét hasnálták fel arra, hogy több fasirtot lehessen késziteni, mint amennyi a húsból lett volna. Aztán rájöttek, hogy finom is ilyen módon megszaporitva.

Ma meg már ha nincs maradék kenyér/zsömle, akkor zsömlemorzsával helyettesitik, illetve ha túl vizes a hús, vagy lágy a massza, akkor a száraz morzsa segit besüriteni.

Izben nincs különbség, ha nem az összes morzsát szárazon teszed bele, mert abban az esetben túl száraz lenne.

2012. márc. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Soha nem teszek bele zsemlemorzsát,csak áztatott kenyeret és tojást. Sütés előtt sem forgatom zsemlemorzsába.
2012. márc. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

szerintem mindegy melyiket teszed. Ugyanúgy jó.

Nem minden variáció bevállt.

2012. márc. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Áztatott kenyérrel lazítom egy kicsit, én így szeretem, könyebb, nem olyan tömör, tojást, fokhagymát teszek hozzá, párolt hagymát soha, azt nem szeretem, pedig skan csinálják így...házi, szitálatlan zsemlemorzsába, prézlibe görgetem, kisebbre formázva...kis zörgős fasírtok lesznek belőle...


ki a fas írt...? :D

2012. márc. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mitől függ, hogy a fasírtba/töltelékbe zsemlemorzsa kell-e, vagy áztatott zsemle, vagy áztatott kenyér???


A szakács kedvétől.

2012. márc. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi! Nem tudtam, hogy kell-e ragaszkodni a recepthez, vagy lehet ezeket variálni. Most pl van itthon egy csomó házi zsemlemorzsa, akkor egy darabig azzal csinálom a tölteléket.
2012. márc. 13. 21:45
 7/8 borcsi02 ***** válasza:
Én úgy tudom,ha nem sima fasírtot készítesz,hanem pl olyan tölteléket,amiben gomba is van,a vízbe áztatott zsemle mellé jól jön egy kis száraz zsemlemorzsa is,mert a párolt gomba azért elég sok levet ereszt,amit a tojás nem biztos,hogy meg tud fogni.Én csak nagyon picit szoktam hozzáadni,és így baconbe göngyölve,sajttal dúsítva például teljesen jól megtartja a formáját,nem lesz "nyálkás".:)
2012. márc. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez nagyon jó tipp!
2012. márc. 14. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!