Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan legyen sima a tejföl a...

Hogyan legyen sima a tejföl a főzelékben?

Figyelt kérdés
Sürgős! Éppen fő a vargányás, tejfölösnek szánt burgonyafőzelékem. Hogyan tegyem bele a tejfölt úgy, hogy teljesen sima állagú legyen? Nekem ez valahogy nem szokott sikerülni.
2011. ápr. 23. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne forrón rakd bele a tejfölt.
2011. ápr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha mégis forrón teszed bele a tejfölt (amikor még forró a főzelék), azt javaslom, pici főzelékszószt tegyél turmixgépbe és a megfelelő mennyiségű tejfölt. Fél / 1 percig turmixold a leggyorsabb fokozaton, majd keverd bele. Nem lesz csomós. Én a rántást is turmixolom. :-)
2011. ápr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rántáshoz mindig turmix, ez nálam nagyon működik. Lehet, hogy öreganyáink elátkoznának emiatt, de nagyon működik. :-)
2011. ápr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Főzőtejszínt használsz,akkor lisztet keversz bele és csak hozzáöntöd.

Savanyú tejföllel kell egy kicsit jobban vigyázni,

ehhez is lisztet keverek,tejföllel felhigítom és az ételhez öntöm,forr egyet és már készen van!

2011. ápr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy kézi fém habverővel simára keverem a tejfölt/habarást, rakok hozzá levet a főzelékből, így keverem tovább habverővel, majd a főzelékhez öntöm, így nem hideg, amit hozzáöntök, és mindig sima lesz a végeredmény.
2011. ápr. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!