Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Sütőzacskóban szeretnék sütni...

Sütőzacskóban szeretnék sütni csirkecombokat. Mennyi ideig kell sütni és mit tegyek, hogy ne száradjon ki?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy megmosom a cs.combokat, de nem törlöm le, csak lecsöpögtetem róla a vizet. Befűszerezem sültcsirke fűszersóval, be a zacskóba, bekötöm, és vékony hústűvel 5 db lukat szúrok a zacskón. 150-160 fokon szoktam sütni, kb. 1,5 órát. Kívül ropogós, belül szinte szétomlik.

Jó étvágyat! :)

2011. márc. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! És ha esetleg krumplit meg zöldséget is rakok mellé a zacskóba, az nem baj, ha azok is ennyi idő sülnek vele?
2011. márc. 28. 19:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Próbáltam már úgy is, de nekem nem lett jó úgy a csirke, nem lett olyan ropogós, a krumpli meg olyan lett, mint a főtt krumpli.


Ha krumplit akarsz mellé sütni, mosd meg, de ne töröld le, vágd kis kockákra, tegyél rá sót, borsot, pici pirospaprikát, és egy kevés olajat, jól összeforgatod, egy tepsire alufóliát teszel, arra sütőpapírt, és ráteríted a krumplit. Ha így együtt sütöd a csirkével, nagyon finom lesz. A krumplit kb. fél időben tedd be, mert az hamarabb kész lesz.

Nálunk nagy kedvenc. Néha 1 fej hagymát is szoktam mellé karikázni, ez főleg fasírthoz, disznótoroshoz megy.

2011. márc. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lezsd le a boltba a zacsirol(ami ilyen sütőzacsois husi alap)ott rajta van hogy mennyi ideig kell sütni,azt speciel ami csirkemell meg pulykamell elég 50 percig.Én amugy azt szoktam csinálni,abba van a fini fűszer meg a zacsi is.
2011. márc. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
160 fok az kevés egy húsnak, hát a rakott dolgokat,amiket előtte megfőzve rakunk már össze, azokat sütjük ennyin. nyugodtan lehet 200-210 fok, ha bírja a zacskó. De szerintem egy pataki tálas csirkéhez nem fogható.
2011. márc. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sütője válogatja. Az én sütőmön 150 fokon légkeveréssel jó minden, 200 fokon 30 perc alatt szénné égne a hús. Mondjuk nekem lehet hogy nem jó rajta a hőfok szabályozó, nem egy mai darab.

Amúgy megsül a 160 fokon is egy hús, csak tovább tart.

2011. márc. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én sem szeretem a nagy hőfokot, nem a hús miatt, hanem a zsiradék miatt. Több helyen is olvastam, hogy a zsiradékok X hőmérséklet felett égnek.

Ráérek várni fél órával többet a csirkére, így én is a 160 fokon sütöm és méretétől függően 1- 1,5 órát.

2015. szept. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!