Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Írnátok nekem ötleteket hogy...

Írnátok nekem ötleteket hogy csirkemellett miben pácoljak és hogyan?

Figyelt kérdés
eddig mindig mustárt és grill fűszersót raktam rá de már baromi unalmas
2011. jan. 11. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 dl olajba szoktam reszelni 2 gerezd fokhagymát, teszek bele őrölt borsot, ételízesítőt, pici őrölt köményt, őrölt majorannát, és 1 kiskanál mézet, majd jól összekeverem. Ebbe pácolom a csirkemellet!
2011. jan. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kefírb, joghurt vagy tejföl egy kis csemege piros arannyal, egy kis só, bors és esetleg fokhagyma. Ezt akár úgy ahogy van, hőállóedényben pácolod, utána be a sütőbe esetleg fokhagyma helyett hagymát is karikázhatsz bele sütés előtt. Nagyon finom.

Vagy

Tejbe egy őrölt paprika, fokhagyma, bors fűszerek ízlés szerint. Ezt általában én tarjához szoktam keverni, egy napot áll a hűtőben, puhítja a húst utána, "natúran" kevés olajon megsütöm a szeleteket, ez is nagyon finom. Csirkével is jó, csak mivel a csirke eleve puhább és gyorsabban átsül nem kell olyan sokáig pácolni.

Amúgy igazából szinte bármiből lehet pácot készíteni, csak egy kis fantázia kell és fűszerek.

2011. jan. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*kis
2011. jan. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tinker Bell ***** válasza:
Olajba teszek görög fűszerkeveréket, azzal öntöm le a húst és egy éjszakán át pácolom a hűtőben, majd másnap abban az olajban sütöm meg amiben pácoltam!
2011. jan. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

i lenne ha a száraz csirkemell helyett másmilyen hjúst vennél? Akár combot,vagy disznó vagy marhahúst? Akkor tudnák váltaozatos ételeket főzni.

Nem értem,hogy mostanában miért vesz mindenki csirkemellet:

2011. jan. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Olaj,mustár,fokhagyma,Cayenne-bors,só.Csilivel még tüzesebb,mexikói jellegű.


Keleties és finom:méz,gyömbér,kurkuma.Esetleg szójaszósz,balzsamecet is.A méz helyett lehet barna-cukrot tenni.

Jó étvágyat!

2011. jan. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem nagyon izletes es konnyu ha picit sozom par csepp citromle ,es ha van oliva akorr abbaforgatom ,ja es a foghagyma! termeszetesebb az ize, nem lesz tul fuszeres es minden egyforma izu. probaltatok mar sultkrumplit vagy csipszet citrommal. halali jo! legalabb is nekem.
2011. jan. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!