Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A főtt tojást tényleg azonnal...

A főtt tojást tényleg azonnal le kell hűteni, és meghámozni?

Figyelt kérdés

ma 04:40
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
20 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Alapdolog
ma 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, hogy hogyan kellene, én azonnal lehűtöm, megpucolni felhasználás előtt.
ma 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Én vasárnap este megfőzök 7 tojást, és egy jól záródó műanyag konténerbe sima hideg csapvizet öntök, hogy ellepje őket, és a hűtőben tárolom. Minden reggel egyet eszem meg, és akkor, reggel töröm fel. A feltört tojás nem áll el egy napig sem, nem, hogy egy hétig (vagy akkor be kell vonni valamivel, mint a hidegkonyhások csinálják pl a kaszinó tojással, de nekem akkor is szaga van, nem szeretem az előre feltört tojások szagát és ízét)
ma 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem. Lehüteni azért szokták hogy ne főjön túl saját maga melegétől leszűrés után.

Pucolni meg azért mert megeszik. De pucolva pl kevesebbet áll el mint pucolatlanul

ma 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
Nem kell, de szokás ha valaki nem keményre főzi
ma 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Én hideg vízzel lehűtöm, mert úgy könnyebb megpucolni.
ma 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%
Hát jaja, mert ha nem így teszel, kikel belőle a kiscsibe!
ma 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit szeretnél vele csinálni, hogy szeretnéd felhasználni.
ma 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%
Ha jeges vízbe teszed rögtön utána, akkor jól elválik és lejön a tojáshéj, szebben fog kinézni a pucolt tojás.
ma 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Akkor lehűteni, de nem rögtön pucolni, gondolom.

ma 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!