Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Fött ételt szeretnék eltenni....

Fött ételt szeretnék eltenni. így/ilyet lehet?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy lehet eltenni tartósítószer nélkül is dolgokat.

Kinéztem egy receptet amiben padlizsánt, paprikát, cukkinit föznek össze indiai jellegü füszerekkel és kókusztejjel. Ilyet szeretnék eltenni. Egy honlapon olvastam, hogy gyakorlatilag bármit el lehet tenni dunsztolással, tartósítószer nélkül. Ezt ti hogy csináljátok? Tapasztalatok érdekelnek, ti hogyan tesztek el ételeket?



aug. 27. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem tettem bele semmiféle tartósítót.

Pl. lekvárba, ivólébe. Csak felfőztem, gyorsan üvegbe színültig, lezárva, azonnal újságpapírba csomagoltam (erre valók az igyenes önkormányzati propaganda újságok), egy dobozt kibéleltem pokróccal, bele az üvegeket, lefedve másik takaróval, és míg teljesen ki nem hűlt, addig ott virított a kamrában. Van, amit tavalyelőtt készítettem, most esszük-isszuk az utolját. Soha, egyik sem romlott meg.

aug. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1-és jól írja.

Én szoktam mindent is befőzni: zöldségek, gyümölcsök, húsok. Működik

aug. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Főzd ki az üvegeket és a tetőket is. Jól átforralva, nagyon forrón csurig kanalazd az üvegbe az ételt, tekert rá a tetőt és fordítsd pár percre fejjel lefelé. Utána takarók között lassan hagyd kihűlni (fél-1 nap). Vigyázva dolgozz vele, nagyon forró. Ha jól csinálod, egy évig is eláll.
aug. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyilván egy dunszttal sokáig eláll bármi.

Hűvös helyen tároljuk.

aug. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!