Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért köpköd a tükörtojás...

Miért köpköd a tükörtojás sülés közben? Nektek mi a bevált sütési mód?

Figyelt kérdés
Én annyi olajban szoktam, ami teljesen beteríti a serpenyőt, és ha elég forró, beleütöm a hűtőből előszedett tojást. Csak van, hogy rájön valami agybaj és elkezd köpködni, de nem tudom, miért 😵

szept. 12. 13:32
1 2
 1/20 anonim válasza:
49%

Mert a tojásban víz van, forró olajjal érintkezve ez vízgőzt/buborékokat eredményezz, ami lefröcsköli magáról, rád a forró olajat.


Én azt csinálom hogy kevés olajjal sütök, s mielőtt beleteszem a tojást gyorsan leveszem a gázról a serpenyőt. (tényleg csak addig míg kiveszed a tojást), aztán vissza a gázra egy fedővel

szept. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
67%
Mert pont hogy nagyon kevés olajjal kell
szept. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
64%

Olaj+tojás mindig ezt csinálja.

Legközelebb tegyél maximum 1 teáskanál olajat. Oszlasd el ecsettel vagy massal. Melegitsd fel. Menjen arra a tojás.


Tök felesleges annyinolajat alárakni hogy beterítse

szept. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
62%
A tükörtojást egész kevés és nem forró, csak meleg olajban kell sütni
szept. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
45%
Nagyon kevés olajban, takarékon, fedő alatt. Épphogy langyos legyen az olaj, ne forrósítsd fel.
szept. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon kevés olajon sütöm, kislángon és teszek rá papírtörlőt, akkor köpködhet.


Nem fedőt, mert azon meg kicsapódik a pára és az csepeg vissza, azért kezd majd fröcskölni.

szept. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%
Teflonban sütöm, zsiradék nélkül, így nem köpköd
szept. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kevés olajjal kell, és tegyél rá egy fedőt. De jó serpenyőben olaj nélkül is tökéletesen megsül (nyaralás alatt nem vettünk olajat, de tökéletes volt a serpenyő).
szept. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
18%
Ez nagyon kevés olaj, amit sokan írtok, csak teflon vagy kerámia bevonatos serpenyőben működik, egy hagyományos serpenyőbe a fele beleragad. Túl forró viszont tényleg ne legyen az olaj.
szept. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Szolovjov ***** válasza:
65%
Ha nem hevíted túl az olajat, akkor nem csapkod mint hal a szatyorban.
szept. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!