Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tükörtojás szabályok ?

Tükörtojás szabályok ?

Figyelt kérdés
Mindig tartok attól,hogy ha a tojást nem megfelelően készítem el, akkor akár problémát is okozhat. Szalmonellára gondolok elsősorban, Szóval mit ír a nagy könyv, mennyi ideig kell egy tükörtojásnak érintkeznie a serpenyővel, hogy ne legyen gond ? De ugyanez van az omlettel is. Szeretem mikor nem teljesen száraz, de ezt csak úgy tudom készíteni, hogy valamennyi része nyers marad és ez biztosítja a szükséges nedvességet.

2021. nov. 11. 21:28
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
A Hypo talán mégsem annyira veszélyes, azt öntik a kerti fürdőmedencék vizébe is, bár én csak megmosom a tojást és kész.
2021. nov. 12. 12:25
 12/17 A kérdező kommentje:
Én mindig boltból veszem a tojást, mert a házi tojásnál kevésbé vagyok biztos abban, hogy fertőzésmentes.
2021. nov. 12. 12:29
 13/17 anonim ***** válasza:
75%

11: szerinted az mindegy, hogy a bőrödre kerül, vagy megeszed...????

Nagyon nem!

2021. nov. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
25%
Nem is javasoltam otthonra a hipós fertőtlenítést, csak leírtam, hogy ilyen is létezik. Közétkeztetésben inkább már UV-val sterilizált tojást szoktak venni eleve, de biztos van még olyan hely, ahol hipót használnak. A fertőtlenített tojást is teljesen át kell sütni, ha közétkeztetésről van szó. Otthon mindenki úgy eszi, ahogy akarja. Részemről inkább otthon sem eszem nyers vagy félig nyers tojást, de fertőtleníteni nem szoktam.
2021. nov. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
#13 , Nyelik a gyerekek, miközben pancsolnak. Igazából csak a koncentrációtól függ, hogy veszélyes e. A foszfor sav is érdekes. 5 százalékos arányban vízkőoldónak használhatod a krómozott felületeken, miközben meg beleteszik ételekbe, például a Cola-ban is van, meg sok minden másban.
2021. nov. 12. 17:09
 16/17 anonim ***** válasza:
25%
#15 látod, csak inni kell egy kólát a tükörtojásra, tuti kidöglik az összes szalmonella 😂
2021. nov. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Én a tojást már azzal hígítom. :)
2021. nov. 12. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!