Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Kollégisták! Mennyi és milyen...

Kollégisták! Mennyi és milyen kaját visztek/vesztek a koliba?

Figyelt kérdés
Heti 5 napot vagyok a koliban, hétvégente hazamegyek. Otthonról viszek magammal főtt ételt (2-3 adagot, mikor hogyan jön ki) és hideg kaját is (pl. kenyér, sajt, felvágott, lekvár, szendvics krémek, tej és ilyenek). Valahogyan sosem sikerül eltalálnom, hogy miből mennyi kellene, mert vagy nagyon gyorsan elfogy és már az első napokban megeszem vagy pedig ki kell dobálnom az összeset, mert tönkremegy... Például egy héten nem eszek meg egy fél kilós kenyeret sem, egy tálca sonka sem fogy el, egy liter tejet sem iszok meg egyedül. Ezért nem is szeretek itt vásárolni vagy főzni, mert úgyis a kukában landolna, míg otthon megeszi más.
2018. okt. 24. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Az ételek megromlása sok családban s pláne egyedülállóknál probléma lehet, nem kell hozzá kolisnak lenni, jó lenne megtanulnod, hogy miből mennyi fogy nálad s annak megfelelően vásárolni. Ha alig eszel kenyeret, inkább vegyél zsemlét vagy vigyél otthonról 1-2 szeletet és kész. Bár a jó kenyér csak megszárad, nem muszáj kidobni.


Én nem vagyok kolis, de ritkán megyek boltba s főleg tartósabb élelmiszereken élek (bár enyém az egész hűtő s le tudok fagyasztani egy kevéske ételt, de anélkül is megoldható), így könnyű. Tejet nyilván nem iszom, azt nem is tudnám megoldani, de amúgyis annyi jobb étel van, a sajt pedig hetekig eláll.

Amíg ittam tejet, olykor képes voltam reggelire meginni egy litert, úgyhogy ebben a témában személyes tapasztalatom nincs. Bár akkoriban simán lehetett venni fél literes tejet, sőt kisebbet, mostanság nem tudom, mi a helyzet.

Az pedig ételt soha ki nem dobó embernél elég alap, hogy amit meg kell enni, azt megeszi, én nem is érzem zavarónak, mert szeretem, ami van és nem veszek túlzottan sokat semmiből (plusz az ételek zöme azért egypár napig eláll, sokuk pedig jóval hosszabban is). Ha a te ízlésed hol ilyen, hol olyan s szereted a gyorsan romló cuccokat, az nehéz, kis kiszerelés vagy az étel kidobásának vállalása (vagy más, éhes kolisoknak felajánlása) lehet a megoldás, ezt neked kell kitalálni, megszervezni...

2018. okt. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá lehetőséged, járj minden nap boltba. Nálam is ez volt a probléma kolis koromban, mindig rámrohadtak a cuccok. Kenyér helyett zsemlét kell venni, amennyit megeszel. Tejből ha nem fogy el egy, akkor fél literest kell venni. Felvágottból nem egy egész csomaggal, hanem a pultnál kell venni, amennyi zsemlét vettél, ahhoz mérten.
2018. okt. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű.Csak főtt ételt vigyél,meg 1-2 szendvicsre valót,amivel elvagy 3 napig.Másik 2 napon ott veszed meg ami kell,vihetsz pár konzerves dolgot is.
2018. okt. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hét elején viszek kb 3-4 adag főtt ételt és alapanyag, elkészülési idő szerint eszem meg.

Szerdára elfogy, reggelire vacsorára eszek hideget vagy gyorsan összerakhatót.


Fél kg kenyeret pl soha nem veszek. Ha olyan ételt viszek ami mellé kell viszek 3 szeletet az otthoniból, vagy útbaejtem a kisboltot és zsemlét veszek. Felvágottat is kilehet számolni, nem muszáj dekára kérni, nyugodtan mondhatod, hogy 6 szelet sonkát kérsz, vagy annyit amennyit tudod, hogy megeszel. A sajt 1 hét alatt nem romlik meg,a lekvár, szendvicskrém is boldogan elvan hűtőben tárolva.

A tejes problémát nem érzem át én simán megiszom. De haverom csak kávéhoz issza, ott az egyik szobatársával közösbe veszik és kettejüknek elfogy a héten.

2018. okt. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!