Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kollégisták! Milyen élelmiszer...

Kollégisták! Milyen élelmiszerből mennyit vesztek egy hónapban?

Figyelt kérdés
Külföldön szeretnék tanulni. A szüleim megkértek hogy írjam össze, mi mennyibe kerülne. Találtam egy oldalt, ahol leírják, hogy az országban, ahova készülök, mennyibe kerülnek az alap élelmiszerek, pl. egy kiló kenyér, egy liter tej, egy kiló krumpli. Csak az a baj, hogy fogalmam sincs, egy átlagos huszonéves lánynak meddig tart ki az adott élelmiszer. Tehát mi várható szerintetek, miből mennyit kell vennem egy hónapban, hogy kiegyensúlyozottan, de ne méregdrágán tudjak kajálni? Szóval azért ne üres kenyér csapvízzel naponta háromszor, de nem kell kaviár se. Esetleg le tudnátok írni, hogy a legutóbbi hónapban miből mennyit vettetek?
2013. jan. 28. 20:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Akarsz fözni magadnak? Ha nem akkor olcsóbb.
2013. jan. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
52%

Ez azért eléggé egyéni tud lenni. Milyen ételeket szeretsz, mit nem, hogyan készíted el az ételt. Nálam pl. 1 liter olaj fél évig eltart, 1 kiló cukor egy évig, a só szintén. Pedig heti 3-4x főzök (ált. 2-3 napra). A kenyér attól függ milyen, ha pékségben veszem akkor fél kiló 3-4 hét alatt fogy el, ha bolti, akkor ennyi idő alatt kb. a fele, a többi meg megy a fagyasztóba. A rizs, krumpli, tészta változó, mikor melyikhez van kedvem, mint köret, de azért igyekszek variálni. Tejből viszont min. fél litert megiszok egy nap. Kávézni nem kávézom. Zöldséget-gyümölcsöt a szezonnak megfelelően próbálok vásárolni piacon.

Jan. 1-től elkezdtem vezetni a kiadásaimat, a következőket vettem:

tej (2 nap alatt fogy el 1 liter, tehát 26 nap alatt 13 liter), 1 nagy pohár tejföl, 1 nagy pohár joghurt, sajt (átlag heti 1x kb. 30 deka), 1 kiló krumpli, 1 kiló rizs, egy zacskó tészta, fél kiló méz, párizsi heti 1x10 deka, 10 db zsömle, fél kiló kenyér, majorannás májas, 2 banán, 2 alma, 1-1 fej karfiol, brokkoli, fejessaláta, répa, retek, kígyóuborka, paradicsom (ezt a kettőt sose szoktam venni ilyenkor, ez a hónap kivétel volt), 4 db egész csirkecomb, 35 dkg császárszalonna, 2 pár virsli, 2 db hamburgerzsömle, 1 citrom, 2 fej vöröskáposzta, fél kiló hagyma, 10 db tojás, 20 dkg főtt-füstölt tarja, 1 doboz margarin.

Margarinból alig fogyott, krumpliból meg lenne a fele, ha pár szemet nem kellett volna kidobnom, mert elkezdett rohadni. Rizsből van még 3 bögrényi (sose veszek tasakosat), ami nekem kb. 8 evésnyinek felel meg. A mustárnak a fele fogyott el, ált. nem használok ennyit, csak most olyan ételt is készítettem, amihez sok kellett.

2013. jan. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Ja, igen, szeretek főzni, és szoktam is, egészségügyi okokból nem tehetem meg, hogy műanyag kajákon éljek, illetve azt, hogy ne egyek rendszeresen főtt ételt. Nem főzhetek nagyon zsírosan/olajosan sem.
2013. jan. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Ha úgy olcsóbb, akkor nem főzök, de most mégis érdekelne, hogy ha főzni szeretnék, miből mennyit kéne vennem, mert csak ahhoz találtam listát.
2013. jan. 28. 20:55
 5/24 anonim ***** válasza:

Az kimaradt, hogy lisztből is elég 1 évre 1 kiló, zsemlemorzsából is elég fél kiló egy évre.

Amúgy nem feltétlenül olcsóbb, ha nem főzöl. Ha minden nap akarsz enni főtt ételt, vagy min. 4x egy héten, akkor olcsóbb, ha főzöl. Persze nem 3 fogásos menüt. Meg figyelni kell az akciókat, megkeresni az olcsóbb helyeket, lehetőleg idénynek megfelelően vásárolni, attól csak néha eltérni. Sok egyszerű és viszonylag olcsón elkészíthető étel van.

Korábban én is azt hittem, főzni drágább, de mikor kényszerből át kellett térnem, rájöttem, hogy ez nem igaz. Kivéve, ha szendvicsen akarsz élni.

2013. jan. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi, nagyon hasznos volt. Nagyon szeretem a salátákat, azt naponta minimum kétszer eszem. Így kb mennyi zöldséget kell vennem, ha szeretnék viszonylag változatosan kajálni? 1 kg uborka, paradicsom és egy fejessaláta elég 1 hónapra?
2013. jan. 28. 21:04
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Második, te hogy tudsz ellenni ennyi kajával eg hónapig ? 10deka felvágott egy hétre, fél kiló kenyér egy hónapra elég ?


Bocs, csak nagyon meglepődtem.

2013. jan. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

1kg uborkát, paradicsomot, salátát, na ráadásul naponta kétszer eszem, én pár nap alatt elfogyasztanám. Nem egy hónap alatt.


Ti most nem vicceltek ?

2013. jan. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Szerintem egy átlag ember simán meg tud enni 10deka felvágottat egy étkezésre, vagy ha arra gondolunk, hogy főzéskor a szakácskönyvek vagy étteremben az éttermek EGY főre írnak EGY étkezéshez kb 10 deka húst írnak....
2013. jan. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Minden kiadásomat felírtam forintra, dekára pontosan. Onnan írtam ki mindent. Amit elfelejtettem beleírni: felhasználtam még 4 sűrített paradicsomkonzervet, egy bögre lencsét és volt valamennyi vöröshagymám. Ezeket nem ebben a hónapban vettem.

Ennyit ettem. Nem vagyok nagy étkű, tudom. Meg megtanultam, hogy annyit eszek, amivel jóllakok, nem zabálom teli magam. Nekem egy alma elég vacsorára. Reggelizni ritkán szoktam, ált. beérem egy bögre tejjel.

Az egyik fej vöröskáposztából pl. paradicsomos káposzta lett, azt konkrétan 4 napig ettem. Kenyeret nem eszek minden nap, sőt.

Mindehhez vagyok 163 cm és 55 kg. Ezt a súlyt tartom kb. szeptember óta.

2013. jan. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!