Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kollégisták! Milyen élelmiszer...

Kollégisták! Milyen élelmiszerből mennyit vesztek egy hónapban?

Figyelt kérdés
Külföldön szeretnék tanulni. A szüleim megkértek hogy írjam össze, mi mennyibe kerülne. Találtam egy oldalt, ahol leírják, hogy az országban, ahova készülök, mennyibe kerülnek az alap élelmiszerek, pl. egy kiló kenyér, egy liter tej, egy kiló krumpli. Csak az a baj, hogy fogalmam sincs, egy átlagos huszonéves lánynak meddig tart ki az adott élelmiszer. Tehát mi várható szerintetek, miből mennyit kell vennem egy hónapban, hogy kiegyensúlyozottan, de ne méregdrágán tudjak kajálni? Szóval azért ne üres kenyér csapvízzel naponta háromszor, de nem kell kaviár se. Esetleg le tudnátok írni, hogy a legutóbbi hónapban miből mennyit vettetek?
2013. jan. 28. 20:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

10 deka felvágott kb. 6-8 szelet, legalábbis ott, ahol én szoktam vásárolni. Egy zsömlébe 2 szeletet szoktam tenni, egy nap egy zsömlét eszek meg. Ennyi. Persze főtt étel minden nap van, a zsömle csak vacsora. Ezért írtam már az elején, hogy ez nagyon egyéni. A kérdező kíváncsi volt rá, ki mit eszik egy hónapban, én leírtam.


Ha minden nap szeretnél salátát enni, akkor ez a zöldségmennyiség kevés. A hónap elején készítettem rendes salátát, akkor azt 3 napig ettem, mint főételt. Én arra próbálok figyelni, hogy minden nap egyek vagy zöldséget, vagy gyümölcsöt, illetve a rizst, tésztát és krumplit, mint köretet próbáljam váltogatni. Tejtermék minden nap. Húsfélét van, hogy minden nap, van, hogy csak 1-2 nap eszek egy héten, mikor milyen ételt kívánok. Pékárut (kenyér, zsömle) heti 2-3 nap eszek. A teát mézzel iszom, nem cukorral.

Amúgy volt olyan nap, hogy az ebédet a tepsiben sült zöldfűszeres sültkrumpli jelentette. Sajtos-tejfölös tészta is volt, meg fűszeres sült csirkecomb.

A mai napi menüm: reggel egy alma, ebédre rizs rántott karfiollal, itthon 3 db tükörtojás. Plusz 2 bögre tej, 3 bögre tea.

2013. jan. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Amikor hétvégén suliba kellett mennem, akkor 3 zsömlét vittem magammal, abba raktam felvágottat (még mindig 2 szeletet egybe) és sajtot, illetve mustár, ketchup, ilyesmi. Egész nap elvoltam vele.
2013. jan. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Fél kiló kenyér egy hónapra? És mégis hogy nézhet ki az a kenyér 31-én, amit 1-én vettél? Hogy lehet azt megenni?? Amúgy egy kg uborka ha napi kétszer eszel salátát, kérdező, akkor még egy hétre se elég, nemhogy egy hónapra. A másik, ami nekem brutális: egy kg liszt egy évre!?!?! Ti soha nem készítetek süteményt, vagy valamit, amihez sok liszt kell? Én most 3 nap alatt haszáltam el több, mint egy kiló lisztet. Almás és túrós pitéhez, palacsintához és gofrihoz. Bár én itthon lakok, itthon használom ezeket, de tudom, hogy nekem se koliban, se albérletben nem lenne elég kb. két hétre sem az, amiket az egyik válaszoló írt. Én nagyétkű vagyok, sokat eszek. Minden héten többször főzök, mert válogatós vagyok, és a szüleim sokszor főznek olyat, amit én nem szeretek, én meg mivel szeretek főzni inkább olyat készítek, ami nekem jó. Ha egyedül laknék valószínűleg minden nap főznék. Az említett pitéknek a felét én ettem meg (összesen egy tepsi sütemény), és én már 3 éve tartom a 48 kg-s súlyom (168 cm-hez), nekem ez nem attól függ, hogy mennyit eszek.
2013. jan. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Fagyasztóról hallottál már? A kenyeret is be lehet oda tenni. 2 szeletes pakkokba szoktam.

Attól, hogy te nem tudod, mit hogyan lehet megmenteni az enyészettől és nem pazarolni, az nem az én problémám. Előbb kérdezz, utána okoskodj.

2013. jan. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
1 honap:kb 3 csomag szarazteszte.Egy kilo rizs(lehet gyors rizs is hamarabb megvan)1 kilo burgomya.Egy kilo banan,vagy 10 alma,meg szezon gyümölcs pl 1 kilo mandarin.Paradicsom az hamar romlik,vegyel hetente 4-5 darabot.Fejes sali egyet egy hetre.Uborka az eleg 1 max 2.vegyel egy doboz teat,cukrot 1 kikot meg citromlevet.Tartos tejet 5 litert(tejberizshez,kakohoz,pudinghoz) ,akkor itt irtam is a pudingport nasinak.vagy 5 doboz majkrem.10 tojas(tojasrantotta,fott tojas,bundas kenyer,Tukortojas)vannak.olcso finnom kremlevesek abbol is vehetsz vagy 10-et.vegyel vajat,nutellat,lekvart.Egy rud szalami.Plussz mindig frissen veszel kenyeret,zsömlét.meg joghurtot.Ezenkivul alapfuszerek;so,bors,pirospaprika)veszel hagymat.csinalhatsz paprikas krumplit,krumplilevest,krumplifozeleket.Borsobol is lehet leves meg fozelek.
2013. jan. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
42%
Nem, nem szoktam süteményt készíteni. Hihetetlen, de lehet nélküle élni.
2013. jan. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy amit a nagyon kicsi étkű válaszoló sok kommentben leírt, az az emberek 95 %-a számára bébiadag, ha átlagos étkű vagy nagyétkű vagy , ennek a többszöröse kell.


Anyukád segítségét is kérheted, hiszen főz rád, tudja, hogy mennyit eszel kb. És én nem hónapra számolnék, hanem inkább egy hétre vagy kettőre gondolnám végig, és azt szoroznám fel 4-gyel vagy 2-vel, úgy egyszerűbb.


Fél kiló kenyér, amit a keveset evő válaszoló írt, az kb. 8-9 szelet kenyér. Te tudod, hogy neked ez meddig elég, valaki egyáltalán nem eszik kenyeret, valaki csak reggelire, valaki naponta kétszer,,stb. valakinek elég egy szelet kenyér reggel, valakinek kettő kell..


A 10 deka felvágott, ha csak reggelire eszed, akkor is kb. 2-3 reggelire elég egy átlagembernek szerintem. De ez is olyan dolog, hogy ha zsömlébe teszed, elég lehet egy szelet parizer is, ha még mellé sajtot, zöldséget teszel. De ha kenyérre teszed és megeszel 1 szelet kenyeret, arra már kell vagy 2-3 szelet felvágott is.


Nézegess efgyszerűbb recepteket a neten, azok írják, hogy egy-egy fogás hány főre elég és miből mennyi kell bele.

Egy átlagember simán megeszik ebédre legalább 10 deka húst.



Mivel nem tudjuk, hogy milyen típusú kajákat szeretsz, ha ennyire salátás vagy, nem tudom, eszel-e egyáltalán kenyérféléket, mennyire vagy kisétkű vagy inkább átlagos, így nehéz kitalálni, hogy miből mennyi kellhet.


De huszonévesen azért szerintem nagyjából tudhatod (tdnod kellene), hogy egy szelet rántotthús, egy tányér rizs vagy egy adag sültkrumpli mennyi jön ki, hogy egy kilónyi hány kajálásra elég.

2013. jan. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

1 kiló paradicsom , legyen kb 8-10 darab . Plusz

3-4 szál kígyóuborka meg 1-2 fej saláta az pár napra lesz csak elég neked saláta készítéséhez, ahogy írtam is az előző oldalon, ha napi kétszer eszel ilyet..Ezt hogy gondoltad, hogy elég egy hónapra ?

2013. jan. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Ki volt az a barom, aki azt mondja, hogy olcsóbb ha nem főzöl? Max ha anyuci konyhájából hozod a kaját megfőzve akkor. Egyébként minden esetben jön az alapanyag árához a munkaerő ára is, amit meg kell fizetni.


Ha kollégista vagy, készülj fel rá, hogy egyrészt lopnak a hűtöből, másrészt kicsi tárolóhelyed van, limitált mennyiségű konyhai eszköz és eléggé lehangoló állapotú konyha. Amit lehet, vigyél be a szobádba. A tejtermék, hús, sajtok, felvágott drága és romlandó, nekem ezek csak ünnepi menük voltak.


A száraz illetve konzerves dolgok (nagyáruházban, a legolcsóbbat választva):


rizs: kb 200 ft/kg

tojás nélküli tészták: kb 160-200 ft/ zacskó

konzerv bab: kb 200 ft/ db

mélyhűtött spenót: kb 100 ft/ db

mélyhűtött zöldborsó: kb 120 ft /db

kukorica mélyhűtve vagy konzervben: kb 100 ft /db

liszt. kb 120 ft/ kg

paradicsomkonzerv: 50 ft


Ha van, a helyi piacról is elég szépen be lehet vásárolni. Érdemes a nem romlandót keresni itt is, vagy megtisztítva azonnal fagyasztani (amennyiben onnan nem lopnak). Érdemes turkálós vagy egyéb lehangoló zacsiba csomagolni.

Az árak a piac leglcsóbbjaira vonatkoznak.


krumpli: kb 80-100 ft/kg

sárgarépa: kb 200 ft/ kg

hagyma: kb 200 ft/ kg

alma: 120-250 ft/kg

leveszöldség egységcsomag: 190 ft/db



Érdemesebb napi 1 max 2X enni, előre főzni, és nem magadnál hordani a pénzed, hogy nehogy elcsábulj a büfében. Főzz egy egyszerű levest, napokig eláll, csak meg kell melegíteni. Esetleg valami egyszerű szószt, azt is napokig eheted tésztával.

A kenyeret is olcsóbb magadnak sütni. Egy kg kenyér boltban 280-300 ft minimum, ha megsütöd magadnak, akkor 120(liszt) + 50(élesztő) +csipet só + víz = kb 170 ft / kg. Ez a legolcsóbb megoldás.


Ha sietsz: laposabb, vastag műanyagból készült, egyenes falú edényben a mikróban is megfő a tészta és a rizs, sőt, lehet zöldséget is párolni benne. Ott lehet hagyni, nem ég le, nem kell kavargatni, és a lábost vakarni utánna és csak egy edényt kell elmosni. :D

Krumplit is tudsz főzni benne, csak fel kell kockázni. 2-3 szem krumpli kb 10 perc maxon, de ezt is mikrója válogatja.

2013. jan. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Utolsó, az első két bekezdésedhez tegyük hozzá : a kérdező külföldön fog tanulni..
2013. jan. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!