Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért szereti jobban a gyümölcsöket, mint a zöldségeket?

Figyelt kérdés

2017. nov. 24. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Mert a legtöbb gyümölcs édes ízű, szemben a zöldségekkel, és evolúciós alapjai vannak annak, hogy az édes ízt preferáljuk.
2017. nov. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Milyen evolúciós alapja van ennek?
2017. nov. 24. 16:59
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Mert általában az édes dolgok nem mérgezőek.
2017. nov. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Meg azért, mert az édes dolgoknak általában magasabb az energiatartalmuk.
2017. nov. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Régen gyümölcsevők voltunk, mondjuk az elég régen volt s akkor még a gyümölcsök is mások voltak... Nem tudom, ez számít-e valamit.


De az ember érzi és szereti az édes ízt, a friss, lédús dolgokat és a gyümölcs jó energiaforrás tud lenni annak, aki bírja a cukrot, ami az emberek többsége. Talán ezek miatt van ez.

Én a zöldségeket mennyiségben szeretem és azok igen fontosak nekem, gyümölcs nem kell, de mégis hatalmas élmény, sokkal kompaktabb, ízesebb, mint a zöldség, pedig az is igen finom.

2017. nov. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%

Azert, mert a gyumolcsoket azonnal, akar a farol is fogyaszthatod.

Ritkan latsz embereket kezukben sargarepaval ... almat hamarabb.

2017. nov. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%

Valójában az anyatej édes vagy édeskés (már nem emlékszem rá ), vagyis az ember élete kezdetekor már édes ízzel találkozik, és ez rögzül, hogy az édes finom.

Felnőttként maga dönti el, illetve , ahogy az ízlésvilága változik (mert sokat változik ), hogy mit szeret jobban.

A legtöbb gyümölcs édes, ez nyilvánvalóan csábító is.

Az Édenkert tiltott almája is igazolja... :))

2017. nov. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan evolúciós jelenség, hogy az édes növényekben általában magasabb a kalória ráadásul az emlős agynak nélkülözhetetlen a glükóz a működéshez.


Azok az egyedek élték jobban túl és szaporodtak, meg fejlődtek tovább, akiknek az édes íz egy kellemes érzés volt.


Réges régen nehezebb volt sokkal tápanyaghoz jutni, azt preferálták amiből gazdaságosabban ki tudott jönni a szervezet.

2017. nov. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!