Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ti milyen gyümölcsöket,...

Ti milyen gyümölcsöket, zöldségeket szoktatok venni télen?

Figyelt kérdés
Nálunk ilyenkor alma, körte, narancs, legtöbbször a narancs mert az van leakciózva de tegnap vettem 170ért egy kg almát. Nagy ritkán a banán, de az magas gyümölcscukor tartalmú abból csak egyet egyet meg 2x kifogtam nagyon rosszat pedig szép volt a külseje.. :/
2017. jan. 20. 08:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az általad felsoroltakon kívül még jó a grapefruit is. Abból reggelente egy kis cikket, tele C-vitaminnal, vízhajtó és béltisztító hatása van.


Zöldségekből a káposzták: fehér-, kel-, hordós, répa-gyökér, petrezselyem. A hordós káp-ot nyersen, savanyúságként is lehet kaja mellé tökéletes.

2017. jan. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Alma, mandarin, kivi, narancs, uborka, paradicsom, sárgarépa, cékla, fekete-retek, savanyú káposzta.
2017. jan. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem ugyanazt mint nyaron. Itt malna meg eper is van szinte egesz evben, paprika-paradicsom pedig magatol ertetodo.
2017. jan. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyümölcsök közül banánt, gránátalmát, narancsot, mandarint és meggyet szoktam enni ilyenkor, utóbbit fagyasztva (igaz, jobbára a banánt is úgy eszem, csak "frissen" veszem). Almát inkább a párom fogyaszt (ősszel mindig járunk a Nyírségben s feltankolunk, mostanában szokott elfogyni), nekem nem egészséges, talán az arányaiban sok fruktóz miatt, mindegy, a fő, hogy a szervezetem tiltakozik, így csak a legjobbakat kóstolom meg finoman (pl. az előbb ettem 14 gramm ropogós, zöld goldent).

Sok befőttünk és fagyasztott gyümölcsünk van a tavalyi termésből is, azokat is esszük.


Zöldségből szezonálisakat veszünk, plusz zöldpaprikát. A nyers evőzöldség fontos :) Általában retek is van itthon, sokszor jégsaláta is.


Mind gyümölcsből, mind zöldségből igyekszem viszonylag keveset fogyasztani (nálam a kevés zöldség sem jelent egészen minimális mennyiséget, nagy zöldségrajongó vagyok), de azért mindkettő fontos számomra (a gyümölcs csak élvezet szempontjából, a zöldség tápanyag szempontjából is).

2017. jan. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szinte mindenből szezonálisat. Sütőtök, lila,-fehérkáposzta, sav. káposzta, retek többféle is, uborka, kaliforniai paprika, mert az legalább ízletes és húsos. Paradicsomért most nem adok pénzt, mert nagyon íztelen, de főzéshez fagyasztottam eleget a nyáron.Brokkoli, póréhagyma, gomba ... stb. szerencsére elég széles a választék, és szeretjük a zöldségeket.Zellert is szoktam sütni magamnak, nagyon szeretem.

Gyümölcs alma,körte, narancs, mandarin, banán, aszaltszilva, ilyenkor eszembe sem jutna epret venni.Dió, mandula, kevés törökmogyoró van saját, ezeket is fogyasztunk a gyümölcsök mellé.gyümölcssalátába gyömbért is szoktam tenni, nagyon kellemes lesz egy kis darabkától.

2017. jan. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Alma, narancs, banán, grapefruit, meggy, citrom, kaliforniai paprika, uborka, zöld hagyma, étkezési paprika, savanyúság (vegyes vágott, almapaprika, savanyú káposzta, uborka).
2017. jan. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*** paradicsom
2017. jan. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Pomelo, datolya, füge, retek, répa, gyökér, krumpli, tök, zöldborsó, gomba, és az előttem már felsoroltak.
2017. jan. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Narancs, grapefruit, citrom, banan, granatalma

Bar nem gyumolcs, de sok olajos magvat eszem: kesudio, mogyoro, napraforgo


Zoldsegek: mivel a paradicsom iszonyat iztelen ezert cukkinit szoktam a tojasrantottaba tenni, amugy meg hagymafelek, savanyusagok

2017. jan. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Alma, banán, mandarin, néha narancs. Még ritkábban kivi, mert azt nem annyira szeretjük, de már unjuk a többit. Tavaly megismertem a licsit is, nagyon finom, de drága és csak a Lidl-ben van. Egyszer-egyszer kipróbáltuk a gránátalmát, datolyaszilvát, (több neve is van azt hiszem), avokádót, és kaktuszfügét, de ezek nem ízlettek senkinek.

Paradicsom, paprika, uborka, krumpli, hagyma, levesbe való zöldségek. Néha retek vagy saláta (bár ez elvileg nem jó télen)

2017. jan. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!