Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Gyümölcsöket és zöldségeket...

Gyümölcsöket és zöldségeket nézve, melyiknek jobb a minősége és melyik az olcsóbb, a szupermarket vagy a piac?

Figyelt kérdés

2013. nov. 27. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyságrendileg hosszú távon kb egy kutya.

Szupermarketban néha különlegesebb gyümölcsök is vannak, mint a piacon.

Viszont zöldségfélékből van 1-2 féle minőségi kategória, és annyi.

Piacon meg több minőségű van, vannak gyengébbek, amik olcsóbbak, közepesek, jók, prémium kategóriásak, több ár kategóriában tudsz válogatni.


Általánosságban valamivel talán olcsóbb is a piac, de azért vannak olyan szezonális termékek, amiket a nagy szupermarketek felvásárolnak, és a piaci ár alá mennek.

2013. nov. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
14%

Piacnál egyik hátrány hogy nem tudod, hogy Józsi bácsi mivel és mikor permetezte a gyümölcsöt. Vajon betartotta-e a várakozási időt, ért-e a vegyzerekhez, ,vagy csak lefújta, hogy "jóóuu lesz azzz".

Sajnos nem csak cégek, hanem magánemberek is vannak, akik csak a hasznot nézik, mással és ilyen dolgokkal nem törődnek. Ennek jó példája volt egy néhány évvel ezelőtti ANTSZ vizsgálat, ahol szupermarketekben és két piacon (Veresegyház és Újpest)vizsgálódtak vegyszermaradványok után. Megdöbbentő, hogy csak a piaci mintákban találtak határérték feletti mennyiséget.

2013. nov. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. nov. 27. 17:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindkettonek van elonye es hatranya is. A szupermarketekben szebbek, nagyobbak es bosegesebb a valasztek, mindemellett nagyon jo akciokat lehet kifogni.

A piacon nem biztos,hogy olyan szep,de tuti,hogy nem a repulon erett meg,szallitas kozben, es nem valoszinu,hogy felturboztak mindenfele anyaggal. Es valoszinuleg hazai az aru. Az aruk nem feltetlen olcsobb.

En szemely szerint,nem jarok piacra zoldsegekert,nekem megfelel a bolti. Kinek mi.:)

2013. nov. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én csak szupermarketben vásárolok zöldséget. Nem szeretem a piacokat, a kofákat, akik nyomják az arcodba az árut. És ha összehasonlítom, hogy vidéken a szüleim a piacon mennyiért veszik a zöldséget, semmivel sem jövök ki rosszabbul egy szuper- vagy hipermarketben. A minőséggel még sosem volt gondom. Nem beszélve arról, hogy egy piacon nem tudom mikor jönne velem szembe pomelo, avokádó, lime, passionfruit, stb. Ezeket a szüleim se tudják piacon megvenni. Akkor meg már inkább megyek egy helyre, ahol mindent megkapok.
2013. nov. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!