Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Külföldön nincs kifli?

Külföldön nincs kifli?

Figyelt kérdés
Angolul rákerestem és nem találtam az itthonihoz hasonló tejes kiflit csak croissant-ot. Szóval a kifli magyar találmány?

2015. jan. 4. 00:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem láttam még én sem máshol, csak bagettet. :)
2015. jan. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
15%
Azért nincs külföldön kifli, mert nem tudnak hozzáillő görbe virslit csinálni.
2015. jan. 4. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
15%
Minden kinai. Krump Lee , Fang Lee,
2015. jan. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Franciaországban sincs kifli, sőt magyar értelemben vett zsömle sem. Van egy csomó zsemleszerű- és alakú péksütemény, de a tésztájuk nem ugyanaz, mint a magyaré.

(Hogy ez zsömle, zsemle esetleg zsemlye vagy zsömlye, abba most ne kössetek bele, ha lehet! :D)

2015. jan. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
24%
nincs hát mivel a kifli egy hatalmas nagy átbas zás amit csak a magyar tud megcsinálni magyarral. 25 forintért veszel egyet közben meg az előállítása mindennel eggyüt kb 1-3 ft. úgy ám 25 forintbl ami egy kifli ára megsütnek 10-15 kiflit.
2015. jan. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Finnországban sincs kifli, sőt kimondott zsemlével sem találkoztam eddig. Viszont rengetegféle baguette van, és furábbnál furább kenyerek.
2015. jan. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
90%
Nincs kifli, se olyan vizes,tejes zsemle, viszont pl Németországban van, bajor zsemle, és ilyen buci, amiben van anyag, nem úgy mint mienkben.. a kenyér is sokkal finomabb és tartósabb, nincs igazán fehér kenyér, csak barna, de az eltart 4-5 napig is és akkor is finom.. Láttam kint egy műsort amiben bemutatták, hogy Nyugat Európába jönnek a minőségibb, jobb termékek, gyümölcsök, stb.. míg kelet európába, nekünk adják ami a maradék.. a kis, rossz termésű gyümölcsöket stb.. amiket a nyugati országok nem fogadnak be. De ezt látni is sajnos :/
2015. jan. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :D

Utolsó ez ígyvan sajnos... Arról is hallottam már ,hogy ugyan az a márkájú és típusú szalámi ausztriában jóval több húst tartalmaz mint az itthoni. Az itthoni minőségi baromfi terméket is viszik nyugatra mi meg kapjuk a moslékot. Ez van kb. Németország csicskásai vagyunk. De legalább adnak munkát a gyáraikkal.

2015. jan. 6. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!