Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Külföldön nincs kifli?

Külföldön nincs kifli?

Figyelt kérdés
Angolul rákerestem és nem találtam az itthonihoz hasonló tejes kiflit csak croissant-ot. Szóval a kifli magyar találmány?

2015. jan. 4. 00:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
25%
Kínai, egy bizonyos Kif Lee találta fel, majd átvettük és magyarítottuk a nevet kiflire.
2015. jan. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Angolon az angol tanárnőm azt mondta, hogy angliában nincs kifli. Az egyik srác, meg helyeselt, aki kint dolgozott csak visszajött egyetemre, szóval nincs. :D
2015. jan. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
33%
Kif Lee... :DDD Ez olyan, mint a Bejg Lee. :D
2015. jan. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Németországban élek, és itt tényleg nincs kifli. Baguette és croissant van, meg még rengeteg dolog, ill. stanglik ( [link] ilyen, nem az aprósüti), de kifli az nincs. Angliában jártam már többször és még ott sem láttam :)
2015. jan. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Most ilyen kérdést kiírni? Ne már! Nem szeretnék bunkózni , de míg a válaszokat várnám erre a kérdésre google-n rég találtam volna válaszokat.
2015. jan. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
11%
Sztornó nem olvastam el rendesen a kérdést vissza vonva bocs :D
2015. jan. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Angolul crescent roll, vagy pl amibe a hotdogot teszik az bun. De egyik sem pont olyan mint a mi kiflink.
2015. jan. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én se láttam Olaszországban. Bár ami meg ott alap pékáru, azt meg itthon nem találtam.
2015. jan. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Angliában élek, és itt olyan igazi kifli mint otthon nincs. Hotdog roll van ezt használják a hot dog elkészítésénél. Én ezért tanultam meg kiflit sütni. Néha rendelésre csinálok az itt élő magyaroknak is :)
2015. jan. 4. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Itt sincs kifli, se retes, se meggy, se turo, se kerites, se paplan. Nincs kocsonya es disznotoros, fustolt szaraz kolbasz es fustolt szalonna.Azert lehet rendelni, van magyar hentes es magyar pek, de eleg messze. Meg szilvapalinka sincs.
2015. jan. 4. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!