Otthon elkészített rizstej, zabtej, mandulatej tényleg olyan, mint a már megszokott tehéntej (állagra, felhasználásra)?
Sokat csinálok főzeléket, abba nem szeretnék ilyen tejet tenni, de esténként mindig megiszom egy bögre kakaót, esetleg növényi eredetű tejjel helyettesíthetném a bolti tartós tejet. Gyereknek is jobb lehet tejbegrízt stb. készíteni növényiből.
Nem lesz olyan, mit a igazi tej, még csak közelítöen sem.
A gyerkeknek meg tehéntejet adj, mert abban vannak fontos anyagok, a "mütejekben" viszont nincsenek.
Dehogy olyan. Persze a bolti tej sem olyan, mint a házi, no meg a bolti tejek sem egyformák (ez ilyen általános műveltség a részemről, elképesztően sok éve nem iszom bolti tejet :D jópár éve másmilyet sem, már állatit).
Teljesen más lesz, de a felsoroltak is.
Rizstej: a bolti rizstejet kedvelem, bár elég lightos, a házi gyöngébb, de kakaónak speciel megteszi, azt tapasztaltam. Egy jóféle kakaó bámulatos dolog, elég sokmindent fel tud javítani :)
Mivel a rizs főleg szénhidrátot tartalmaz, nem várhatod, hogy zsíros legyen, emiatt olyan kis szolid.
Zabtej: egyszer csináltam, eleve nem szeretem a zabízt... Erről nem tudok mit mondani. Ha sok ízes dolog közé teszi az ember, bizonyára ehető (a zabkását is meg tudom enni sok kakaóval és mézzel, de kenyérfélét vagy palacsintát is csináltam már félig zabbal, s jó volt).
Mandulatej: nekem ez feleslegesen drága cucc, mindazonáltal néha csinálok, bár inkább kókusszal keverve.
Na ez már zsíros és finom, magában azért nem innám, de kakaóba, kávéba igen kellemes.
Ahogy írtam, kókusztejjel keverve iszom inkább, úgy nagyon jó. A kókusztej zsíros és nem kicsit édes (persze a kávé vagy kakaó elég alaposan változtat ezen). A boltit nem szeretem (amúgyis drága és megromlana, ha nem icipicit veszek, csomagolóanyag, s többnyire nem csupán kókusz és víz van benne), a házi készítésűt nagyon, állandóan van itthon, napi szinten használjuk.
Sokféle más olajos magból is készíthető tej. Valószínűleg mindből, különböző sikerrel :D
Állítólag van, aki iszik szezámtejet, na az hajlamos keserűnek lenni, mint az epe, a szezámtól ezen nem lepódök meg.
A diótej se rossz, nyilván, azt is kókusztejjel keverem.
A máktej elég jó kávéba, kakaóba, némi kesernyésség bizonyára előfordulhat, de ha frissen darált, jó a mák, akkor remek (én extrém érzékeny vagyok a keserűségre).
Kesutejet nem szoktam csinálni, nekem annak kicsit fura az íze, a sokkal olcsóbb növényi tejeim finomabbak.
Mást szerintem még nem próbáltam. De a törökmogyoróé jó, ezt látatlanban tudom... Csak persze durván mogyorós, ahogy a máktej igencsak mákos, nem mindenbe alkalmas.
A mandulatej a legsemlegesebb ízű, de engem semmiben nem zavar a kókusz. Zöldségételekbe is teszek belőle egy picit.
Ha túl hígak számodra a növényi tejek, akkor készítsd őket töményebbre. Én olyan töményet gyártok, amilyenre a turmix képes, az szuper. Simán inni már túl sűrű is az a kókusztejszín :P
3.
Mert abban olyan anyagok vannak amik a bocinak kellenek hogy jól tudjanak fejlődni. A gyereked azonban nem valószinü hogy tehén.
Számára nem azok az anyagok kellenek. Van renget anyag benne ami káros és a rák kialakulásának a valószinüségét is nőveli.
A növenyi tej ize nem lesz olyan mint a bolti tehén tej.
De ez nem jelenti azt hogy rosszabb lenne az ize.
Én zabtejet szoktam csinálni mert könnyen elkészithető othon finom. Ha úgy csinálod akkor akár sürü is lehet mint a tejszin vagy higabra mint a tej.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!