Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért drágább a teljes kiőrlés...

Miért drágább a teljes kiőrlésű búzaliszt a finomlisztnél, és a rozsliszt a búzalisztnél?

Figyelt kérdés
Tudjuk, hogy a finomliszt előállítása munkaigényesebb, a rozs pedig silányabb talajon is megél mint a búza.

2014. febr. 15. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert a finomlisztre illetve a búzalisztre nagyobb a kereslet, így a teljes kiőrlésűből és a rozslisztből kevesebb fogy, tehát amit eladnak, azt nagyobb profittal akarják eladni. Nem éri meg nagy tételben előállítani és piacra dobni, mert nem fog elfogyni..
2014. febr. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még annyival egészíteném ki az előző választ, hogy a kereskedői gondolkodás szerint aki ritkaságot keres, az hajlandó sokat fizetni érte, ezért mindegy, hogy mennyi munka van egy adott termékkel, tetszőleges árcímkét rá lehet nyomni. Vásárlói szempontból nagyon nem így van, de ez a termelőt/előállítót és a kereskedőt pont nem érdekli.
2014. febr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ebbe az is belejátszik, hogy egészségesebb, mert alacsonyabb a szénhidráttartalma. Ha megnézitek, a gluténmentes dolgok is drágábbak, mert pl. aki érzékeny a gluténre, az kénytelen megvenni a mentest. Ezt vastagon kihasználják.
2014. febr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, azért nem csak azért drágábbak a gluténmentes termékek, mert muszáj megvenned, hanem azért is, mert 1) nincs rájuk akkora kereslet, hiszen egyelőre még több az egészséges ember, mint a gluténérzékeny 2) bármilyen allergénmentes terméket nagyon nehéz előállítani, mert nem elég, hogy nincs a termékben az adott allergén, de még az üzemben sem dolgozhatod fel azt, mert akkor már nem lesz pl gluténmentes. Végig teljesen szeparáltan kell kezelni a terméket az adott allergéntől. Ez drága, mert nagy az idő, az erőforrás és a munkaigénye..
2014. febr. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De azért a nyerészkedés is megvan benne, nekem senki ne mondja, hogy nem.
2014. febr. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Úgy kezdtem, hogy nemcsak, bár tény, hogy helytelenül leírva, de azért szerintem meg lehetett érteni, hogy mit írok....
2014. febr. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, én meg úgy kezdtem, hogy ebbe az IS belejátszik, ezt is meg lehetett volna érteni. Szerintem a kérdező már tudja, hogy miért drágábbak ezek a dolgok, szóval ehhez már nincs mit hozzátenni.
2014. febr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!