Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Teljes kiörlésű búzaliszt...

Teljes kiörlésű búzaliszt vagy a teljes kiörlésű rozsliszt a jobb?

Figyelt kérdés
2010. aug. 19. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Ahol a normál életben is rozslisztet használsz, ott használj most is azt, ahol pedig búzát, ott használj búzát.
2010. aug. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mihez.


A kenyérbe pl anyáink is mindig tettek egy kis rozslisztet, hogy tovább elálljon. Szóval kenyérbe inkább simára őrölt rozsliszt menjen, mind tk búzaliszt, tapasztalatom szerint.

2010. aug. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindkettő jó. De kenyeret ne csinálj kizárólag rozslisztből, mert nem fog rendesen megkelni, ragacsos lesz és savanyú. Én ha kenyeret sütök, akkor úgy szoktam, hogy 20 dkg teljes kiőrlésű tönkölybúzaliszt, 3 dkg búzakorpa, 4 dkg graham liszt és 3 dkg teljes kiőrlésű rozsliszt.
2010. aug. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az utolsótól kérdezem: kenyérsütőgépben csinálod? Mit teszel még hozzá és mennyit?
2010. aug. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, kenyérsütőben csinálom. A kovászhoz fél dl langyos vizet, fél evőkanál tönkölylisztet, fél csomag élesztőt és egy kevéske mézet szoktam összekeverni, ezt kb. 15 percre félre rakom. A kenyérsütőbe megy 1 dl langyos víz, másfél evőkanál olívaolaj, pici só, a lisztek és a kovász. Nem lesz belőle túl nagy adag, de mivel én egyedül eszem, és csak reggelire szoktam kenyeret enni két vékony szeletet, ezért nekem egy hétig elég ez az adag.
2010. aug. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kösz szépen! Még egy kérdés, a kovászt otthon készíted el vagy veszel valahol? Én nem nagyon láttam boltokban.
2010. aug. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!