Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ettetek már zöld kókuszdiót,...

Ettetek már zöld kókuszdiót, amit nem sokkal előbb szedtek le a kókuszpálmáról?

Figyelt kérdés
Mennyi a különbség ízben a friss, zöld és a nálunk is kapható már eléggé rég leszedett, olykor túlérett kókuszdió között?

2013. júl. 9. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg. Sokkal több benne a kókuszvíz, legalább 2, de inkább 3dl van azokban, amik nem repedtek meg. Ízre olyan, mint a dobozolva kapható kókuszvizek, de hiányzik belőlük az a fura fémes mellékíz, amit én mindben érzek valamiért.


Meg nyilván a méret is különbség, hozzánk csak maga a dió jut el, lefejtik róla a körbevevő 1,5kg-nyi zöldszövetet. Frissen így néz ki: [link]

2013. júl. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
A félérettnek még kocsonyás, kanállal ehető a húsa. Én olyant ettem amelyiknek a széle már kemény volt, de a közepe még zselés. Ízre egyforma, csak az állaga más.
2013. júl. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hol sikerült hozzájutnotok?
2013. júl. 10. 20:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Olyan országokban, ahol termett a közelben :) Ghána, Indonézia, Szingapúr, Malajzia.


Viszont ha emlékeim nem csalnak ritkán, de van Pesten is a jobb ázsiai élelmiszerboltokban. Megfaragják így: [link] , zsugorfóliázzák és akkor van 2-3 hét szavatossági ideje. Viszont nem vettem, szóval nem tudom milyen íze van.


Ha érdekel próbálkozz a Hanoi ABC-nél, Facebookon fent vannak, nekik szokott lenni leggyakrabban friss importgyümölcsük a régióból.

2013. júl. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. júl. 11. 00:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!