Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Szerintetek lehet abból...

Szerintetek lehet abból bajom, ha szeretem a nyers húst?

Figyelt kérdés
Akinek eddig mondtam, mindenki elborzadva fogadta, de én komolyan mondom, hogy ha mondjuk anyukám vesz darált-húst makarónihoz, vagy apróra vág húst, mondjuk brassóihoz, sosem bírom ki hogy ne vegyek egy kis darabot belőle, mert nekem komolyan ízlik. Sok helyről hallottam hogy veszélyes is lehet főzés előtt egy húst megenni, de hát nem tehetek róla, egyszerűen szeretem az ízét. Mi a véleményetek erről? Szerintetek is "gusztustalan"?

2012. márc. 2. 16:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Az ellenvélemény erősítése miatt írom, hogy a sertés és a szarvasmarha betegsége az említett kór.
2012. márc. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
marhát ehetsz nyugodtan
2012. márc. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

a sertés állomány fertőzött, nem a marha.

Marha!

2012. márc. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Nyugodtan marhát se.
2012. márc. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
53%
Nyugodtan ehetsz mnindkettőt. A levágott,emberi fogyasztásraszánt sertés és marha húsa ellenörzött férgességre is.
2012. márc. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

mivel fertőzött a sertés állomány??

trichinella alig van

2012. márc. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindig mondják,(az állatorvos) hogy ne adjak a macskának sertést nyersen, mert fele fertőzött. Nemtommivel, lehet csak a macsra veszélyes.
2012. márc. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 mustafa33 ***** válasza:
51%

Csirkét kacsát semmi esetben sem egyél, tuti a salmonella. A nyers házi disznótól például a kutya ál veszetséget kaphat - Aujeszky kórt. A vaddisznónál nagyobb az esélye a Trichinella spiralisnak, de be lehet vizsgáltatni. Azért én nem enném meg a vaddisznó kolbászt. A tatár bifsztek nyers marha hús, de bélszín. Disznóból nem ajánlatos. De viszont a kolbászok, szalámik is nyersek, csak füstöltek, meg a szalonna is. A disznó húsban gyakoribb a férgesség, egy borsóka komoly problémát okoz.

Megdarálva vásárol húst se egyél nyersen soha, nem tudod mi van benne, éppen a zsírosjában szokot lenni a borsóka, féreg pete.

2012. márc. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Régen a busmanok is nyersen ették!Nem értem miért lenne bajod egy falat hústól?
2012. márc. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 nyarierik123 válasza:
Nyersen nem túl egészséges, legjobb ha megsütöd
2016. dec. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!