A kenyér beszerzési ára mennyi?
ma 14:08
Ezt mi soha nem fogjuk megtudni, a fogyasztóvédelem és a Gazdasági Versenyhivatal dolga ellenőrízni, hogy ne elborult profitokkal dolgozzanak a kiskereskedelmi láncok.
Nyilvánvalóan a kenyér "beszerzési ára" is drágult, ahogy írtam, Ukrajna a világ harmadik legnagyobb gabona-exportőre, jelenleg is 18 millió tonna gabona várja az odesszai kikötőben, hogy útra kelhessen (amit az oroszok elvileg meg is engedtek, aztán másnap dobtak is gyorsan pár rakétát Odesszára). De hogy ugyanolyan mértékben drágult-e, mint amennyire nekünk, esetleg kevésbé, esetleg jobban, azt tényleg üzleti titoknak minősül. Ha kiderülne, nyilván a számoktól függetlenül mindenki úgy gondolná hogy a "bolt" az egy undorító szemét és lehúzza az embereket.
További szempont, hogy az árképzésben a beszerzési ár csak egy szempont, a hatósági áras élelmiszerek például szinte kivétel nélkül veszteséggel értékesíthetők (a tavaly októberi fogyasztói ár azért már elég régen volt), valahol ezt a kieső bevételt is kompenzálniuk kell a boltoknak, nyilván nem a Moet Rosé Imperial pezsgőn tudja ezt megtenni, amiből elad heti egyet, hanem például a kenyeren, amiből elad napi ezret. Úgyhogy az hogy mennyi a "beszerzési ára" a kenyérnek, az csak egy dolog, lehet még mellete nagyon sok más szempont is ami kihat a kenyér árára, egyéb kieső bevételek, munkaerőhiány, dráguló rezsi, kormányzati (vészhelyzeti) extra adók, etc.
Te azt tudod csinálni, hogy ahol szerinted rohadt drága a kenyér, oda nem mész többet vásárolni. Ha ezt mindenki megcsinálja, akkor húzhatják a rolót.
11: a GVH NEM árhivatal! A szocializmus bukásával megszűnt az "árdrágítás" és hasonló mondvacsinált marhaságok.
Kereslet-kínálat szabályozza az árakat. Nincs ilyen, amit írsz...
ma 17:15
Vitatkozhatunk erről, de a GVH dolga a piaci verseny védelme, a fogyasztóvédelemé pedig hogy a piaci verseny ne menjen a fogyasztók kárára. Leegyszerűsítve, a GVH nézi a túl olcsó árakat, a fogyasztóvédelem a túl drágákat.
Az, hogy szerinted ez nem létezik, a valóságban semmin nem változtat.
A fogy.véd NEM NÉZI a magas árakat.
Semmi köze hozzá...
A piac pontosan szabályozza a magas árakat. Nem veszik meg a vevők, ergo majd a kereskedő leviszi az árakat...
Nézz már szét, könyörgöm a webshopokban.... Van, ahol 8-10x -es áron van ugyanaz a kütyü, mint máshol... .
A fogysztóvédelem akkor lép, ha pl. ki van írva egy akciós ár, a pénztárnál meg egy magasabb árat számláznak.
De amúgy a kereskedő szabad döntése, hogy mit mennyiért árul.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!