Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Titeket nem irritál a 'burgonya'?

Titeket nem irritál a 'burgonya'?

Figyelt kérdés

Egyszerűen utálom, ha valaki burgonyát mond a krumpli helyett. Leginkább azért, mert az emberek egyszerűen nem használják, kimondottan csak a TV nyelve, hogy szebben (bár nem tudom, hogy miért szebb) ki tudják fejezni, hogy krumpli. A TV-ben is csak akkor használják - már megfigyeltem -, ha figyelnek rá. Ha elfelejtkeznek magukról, mindenkinek krumpli a krumpli.

A paprikás burgonyától meg egyenesen elfutok!



2021. jún. 25. 01:45
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
79%
4 én attól megyek a falnak, amikor a paprikás krumplit serpenyős rostélyosnak adják.
2021. jún. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
89%
Falun mondunk nagyszüleimmel egymásnak különbeket is, nem csak olyat hogy krumplit. :D Miért kellene már egyformán beszélnünk? Én kifejezetten szeretek olyan emberekkel beszélgetni, akiknek van tájszólása. Sokat lehet tőlük tanulni és attól olyan otthonosan érzem magam és nem sznobnak, hogy mindenre mindenki csak egy -nekem tetsző- szót használhat. Kifejezetten szép, hogy Magyarország is ilyen sokszínű, ezt inkább meg kellene becsülnöd és tisztelned a többi embert! Nem lehet mindenki olyan, mint te.
2021. jún. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
93%

1. A hivatalos megnevezés a burgonya, a krumpli nem az.

2. Sok területen a mindennapi megnevezés is a burgonya, nem mindenhol nevezik krumplinak.

3. Ha téged ennyire idegesít, akkor nem árt megtanulni lazítani, az nem normális, ha ilyeneken pattogsz!

2021. jún. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim válasza:
92%

Engem inkább németül zavar :) Amikor kartoffel helyett erdoffelt mondanak a munkahelyemen :)


Egyébként én csak azt nem bírom, amikor az anyukás fórumokon megemlítik, hogy szoptatás alatt kerülni kell a "K" betűs zödségeket.

Tehát burgonyát lehet enni, de krumplit nem :)

2021. jún. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
26%

14 az nem németül van, hanem bajorul. :D



[link]

2021. jún. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
92%

#14


🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

2021. jún. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
96%

A krumpli elsősorban a nyugati és a középső országrészben elterjed megnevezés(trianon miatt ez sajnos a mai ország nagy része), minthogy német eredetű szó a burgonyára. Máshol is megvannak a tájnevei a nővénynek.

Senki nem esik kétségbe, ha a krumplit használod, de megvannak azok a helyzetek, ahol a hivatalos megnevezést szokás használni.

De nincs ezzel egyedül, van ahol nem biciklit mond az ember, hanem kerékpárt, nem autót, hanem gépkocsit, nem disznót, hanem sertést, nem Pistát, hanem Istvánt... szerintem az átlag félművelt ember is érzi, hogy hol illik hivatalos megnevezést használni, és hol hangzik fontoskodó sznobságnak oda nem illően is azt erőltetni.

2021. jún. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
69%

nem offel, hanem apfel: Erdapfel


Ausztriában, Bajorországban ezt használják. Gyakorlatilag a francia kifejezés németül. Pomme de terre

2021. jún. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező: az is zavar, hogy kerékpár?


Mikor annak bicikli a neve...! :-DDDDDD


Vagy bicaj, bringa, stb.

2021. jún. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
92%
18, én el tudom képzelni, hogy valami hegyi kis faluban így mondják. Amikor a machen = moch’n, meg a Frankfurter Äpfelwein = Äbblewoi
2021. jún. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!