Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Iskolabüfés vagyok. Olyan...

Iskolabüfés vagyok. Olyan csokoládét, aminek cukortartalma nagyobb mint 40g, ÉS kakaótartalma kisebb mint 40g, a 100 grammban, nem árusíthatok. Kérdés:Nagyobb cukor és kakaó tartalommal rendelkező sportszeletet sem árusíthatok?

Figyelt kérdés
Készletemen van „A” csoki: cukor kisebb, mint 40 és a kakaó is kisebb 40-től. „B” csoki: cukor kisebb, mint 40, de a kakaó nagyobb 40-től. „C” csoki: A cukor is nagyobb, mint 40 és a kakaó is nagyobb 40-től. Kérdésem: Árusíthatom-e, az „A”, ”B”, ”C” csokikat, vagy ezeket is terheli a népegészségügyi termékadó?

2014. szept. 5. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak a B arusithato
2014. szept. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Ha a hivatalos megfogalmazásban ÉS van, akkor mindhárom félét árulhatod, mert akkor csak az egyik kritérium nem teljesül. Ha nem ÉS, hanem VAGY van, akkor csak a B-t árulhatod.
2014. szept. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pont fordítva, masodik. És eseten mindket feltételnek teljesülnie kell, vagy eseten csak az egyiknek.
2014. szept. 6. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szerintem a "jogészek" elbarmolták a törvény megfogalmazását."vagy"-ot szerettek volna írni,de "és"-t írtak. Ezzel "gyártottak"4 csoki kategóriát, X-et,amit nem adthatok a gyerekeknek, viszont A-t,B-t,C-t igen.

Sajnos "jogi értelmezés"-ben gyenge vagyok.

Ha, azt mondom,hogy teremben csak azok maradhatnak,akik

elmúltak 40 évesek ÉS kisebbek 40 kilónál....akkor ne csodálkozzak,ha mindenki kimegy az iskola udvarra.

Kérdés: A,B,C esetben büntet az ügyvéd? Mit mond a védő?

2014. szept. 6. 08:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Így van, a 3. értelmezi jól. Az értékesíthető csokoládéban a cukor kevesebb, mint 40 g, ÉS ugyanabban a csokoládéban a kakaótartalom több, mint 40 g legyen, akkor fele meg a fenti jogszabályi környezetnek.
2014. szept. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szomorúan veszem tudomásul a „logikai és” helyett a „jogszabályi és”-t,

Miszerint csak a NETA –tiltott csokoládé ellenkezőjét árulhatom,a keserű csokit, ami a gyereknek még ingyen sem kell!!

„A” kakaó bevonatú köles golyó

„B” keserű csoki

„D” NETA tiltott csoki

„C” sportszelet/ márkás csokik

2014. szept. 7. 08:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez az "és" nem egy logikai vagy jogi operátor, hanem egy felsorolás értékű kötőszó, ami tkp. felesleges, mert a vessző betölti ezt a funkciót.

Mivel felsorolás, ezért a fölérendelt tagmondat mindkettő alárendelt tagmondatra vonatkozik.

Tehát nem árusítható olyan csoki, melynek kakaótartalma kevesebb, mint 40% (pont)

Nem árusítható olyan csoki, amelynek a cukortartalma magasabb, mint 40% (pont)

Nem tudom a rendeletet, de azért ott pontosan fogalmaznak.

2018. febr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!