Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Az 50 ft-os visszaváltós...

Az 50 ft-os visszaváltós palackok árát készpénzben is vissza lehet kérni a kasszánál?

Figyelt kérdés
Kiadja az automata a blokkot, azt nem levásárolni akarom, hanem elkérni az árát. Lehet ilyet?

júl. 22. 11:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
40%
#5 Igen? Én pont csak a Tescoban kérdeztem meg, hogy lehet-e az önkiszolgálónál használni, és egyértelműen azt mondták, hogy nem...
júl. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
79%

Hivatalosan, jogszabály szerint oda kell adják készpénzben! Persze már találkoztam vidéki italüzlettel, ahol ezt lazán megtagadják...

Az Aldiban meg ellenkezőleg, levásárolni nem engedték, hanem először ki kellett fizetnem a vásárlásom teljes összegét, és utána külön kiadták kp-ban a visszaváltós kupon értékét...

Szóval egy marha egyszerű szabályt sem nagyon sikerül betartani...

júl. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
89%
tényleg nagyon hallgatnak róla és alig említették meg még eddig 1-2 szóban hogy ja, amúgy kifizetnék kp-ban is, vagyis kötelezhetőek lennének rá, de én még senkit nem láttam ki élt volna vele. lehet attól tartanak hogy akkor senki sem használná a számlára utalós appot ha tudnának erről a lehetőségről is
júl. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
12%
--> vagy mégjobban megbolydítaná a készpénzes forgalmat mert elfogyna hamarabb az apró a kasszákból
júl. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet.
júl. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
42%
Igen. Aldiban pl csak úgy lehet (vagy utalni), levonatni nem.
júl. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
81%
a Pennyben azt írja kiadják kp-ban is [link]
júl. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Oda kell adnia kp-ben ha úgy kéred, de azt teljes dilinek tartom össze - vissza csinálják láncok. Tesco csak vevőszolgálaton, Spar simán kifizeti kasszánál, Aldi előbb fizesd ki amit vettél aztán külön adja a bizonylaton szereplőt, vicc.

Mostanra beálltam arra csak Spar gépbe viszem aztán pénzt kérem, mert vásárolni meg sosem szoktam náluk, de ezt messze ők kezelik a legnormálisabban.


[ * tudom van utalás, nem véletlenül nem élek vele ebben az esetben ]

júl. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
56%

Feleslegesnek tartom ott helybe Pennybe vásárláskor annyival kevesebbet fizetek és kész. Ott vásárláskor kasszánál jelezni kell előre hogy lesz visszaváltós cetli és végösszegnél levonják. Mert ott van a visszaváltó amutomata gép.

A csövesek is beváltanak pár össze szedett flakont és vesznek ott csövesbort...

Még álljon sorba kasszánál hogy azt a pár 100Ft fizessék ki és utána menjen máshol venni belőle bort...Egyszerűbb ha ott megveszi.

Bár aki igen spórolós és máshol akarja elkölteni azt a pénzt ahol esetleg olcsóbb valami, akkor lehet megteszi.

Szerintem egyszerűbb helyben vásárláskor levonatni. Ha már úgyis vásárlok alapból. Akkor nem állok sorba csak a visszaváltó papírral.

aug. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#19

Nem mindenhol kell állni vele kasszánál. Általában utaltatom, de pl. : Tesco gép nem olvasta be QR kódom legutóbb így utalvány lett a dologból, náluk vevőszolgálaton fizetik ki ahol senki nem állt előttem.

Aldiban meg kétszer választottam inkább azt, kasszás soron kívül adta pénzt ahogy látta nem vettem semmit csak voucher van a kezemben. Sorban aki állt sem morgott mert fél mp.

aug. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!