Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » A Tesco minden városban...

A Tesco minden városban csökkentette a méretét?

Figyelt kérdés

Nem járok tescoba már nagyon régóta de emlékszem mikor megnyilt akkor nagyon forgalmas volt még 10 év után is. Mindenből volt választék és még élő halat is árultak, mindenki oda járt ha nagybevásárlást csinált.

Nemrég bementem és alig voltak bent, az aruház egy részéből elektronikai áruház lett ami nem a tesco hanem külön cég és az emberek inkább Lidlbe meg Aldiba járnak bevásárolni.


júl. 21. 01:14
1 2
 11/15 anonim válasza:
Műszaki részlegen szoktam ilyeneket észlelni, hogy árutípusok szűnnek meg.
júl. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ez egy tendencia. A 90-es 2000-es években még a nagy hipermarketek mentek jól, ma már inkább a diszkont láncok, tehát a fogyasztási szokások is változtak. Ebben az elhelyezkedésnek is szerepe van. Ezek a nagy áruházak a városok szélén épültek, megközelítésükhöz messzebb kell utazni a lakóhelytől. Az Aldi, Lidl, Penny stb a települések közepén található, így sokan gyalogosan is könnyen meg tudják közelíteni. Mivel ezek településen belüli telkekre épültek, így nyilván az elérhető méret korlátozva volt, nem lehetett akkorára építeni őket, mint a nagy hipermarketeket. Viszont a lakóknak kényelmesebb volt ezeket megközelíteni, jobban integrálódtak a településekbe. Ez pedig hosszú távon olyan tényezőnek bizonyult, ami miatt inkább itt kezdtek vásárolni, a hipermarketek forgalma pedig csökkenésnek indult
júl. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Igen, mindenhol. Az utóbbi években elég sokat utaztam az országban, és a tescok jóval kisebbek mindenhol, a legtöbb áruházban már alkalmazott is alig van.

A hatalmas méretű, gyakran város szélén lévő tescoknak ma már aldikkal, lidl-kel kell versenyezni, ami láthatóan nem megy nekik.

júl. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Speciel a Bp. 3. kerületi, Bécsi úti TESCO abszolút megy össze, már szinte csak "raktáráruháznak" tűnik, gondolom, ráálltak a házhoz-szállításra, bár a választék is csökken, nem csak a nm. Nagyon ritkán megyünk oda, mert árban sem kedvező már szinte semmi. Óriási fedett parkolója van, alig néhány kocsi szokott bent állni, vevők is nagyon kevesen, akár hétköznap, akár hétvége. Ma hallottam a rádióban, hogy veszteséges, hát nem csodálom, sok oka van.
aug. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Amelyik Tescokban mostanában jértam, mindegyik kisebb lett az eredeti méreténél. Több helyen a leválasztott eladótérben kiadtak területet kínainak, konditeremnek stb. Egyébként pl. a gyulaiba alig járnak vásárlók.
aug. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!