Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Hol kaphato (Budapesten)...

Attila Bé kérdése:

Hol kaphato (Budapesten) olyan kenyėr, ami el is àll sokàig (a Lipotis 2 nap alatt megromlik, elszineződik)?

Figyelt kérdés
2021. szept. 7. 12:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
Ezek szerint a Lipótin kívül akárhol :D Én még nem nagyon láttam olyan kenyeret ami 2 nap alatt megromlott volna. Akár bolti csomagoltról, akár pékségről van szó.
2021. szept. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ebben az esetben NEM a kenyérrel, hanem a tárolási körülményekkel van probléma. Takarítasd ki alaposan a kenyértatót meg a szekrényt (hipóval, penészírtóval), ne müanyag zacskóban tartsd, akkor nem lesz semmi baja.

A kenyér - még alegolcsóbb, legrosszabb is - csak porszáraz lesz két nap alatt, de nem szinezödik el.

2021. szept. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Van, amelyiket mėg le is lehet àllitolag hűtőben fagyasztani (nem tudom, hogy mennyi időre).
2021. szept. 9. 07:35
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
MINDEN kenyeret le lehet fagyasztani, akár egy évre vagy még tovább is.
2021. szept. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Vegyél toast kenyeret, az hetekig eláll és teljesen természetes bio alapanyagokból készítik.
2021. szept. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Senior Séf ***** válasza:
81%
Süsd magad a kenyeret, akkor legalább nem adalékanyagokat eszel.
2021. szept. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért kellene egy kenyérnek sokáig elállnia. :) Én speciel inkább veszek kevesebb kenyeret, de frisset minden nap.

Illetve ahhoz vásárolom a kenyeret, hogy éppen mit főzök, vagy mit tervezek főzni, kell-e hozzá egyáltalán kenyér.

A félkilós korpás toast kenyér viszont tapasztalataim szerint kibontás után visszazárva a sima hűtőbe téve is egy hétig simán eláll, de amíg nem bontom ki, a konyhában is elvan egy hétig. Rajta van a szavatossági ideje. Tartalék kenyérnek ilyet szoktam venni.

Az élvezeti értéke persze ezeknek a kenyereknek egészen más, mint egy roppanós héjú, puha bélű frissen sült kenyérnek.

2021. szept. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hogyan kell sūtni (mennyi liszthez mennyi viz kell, ugy emlėkszem, ezek kellenek hozzå)?
2021. szept. 12. 22:40
 9/19 anonim válasza:
A kovászos cipó - kapható az Aldiban és a Spar/Interspar áruházakban - elég jól bírják a tárolást. 45 dekásak. Azért hasonlítsd össze a frisset és a több naposat is belőle...
2021. szept. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Teszkó Bükki wollkorn Paraszt. Lejárati időn felül 5-6 napig eláll hűtőben tartva, és még finom is.
2021. szept. 13. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!