Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyik jó fajta édesítőszer?...

Melyik jó fajta édesítőszer? Hallottam valamelyikről, hogy idegméreg és meddőséget is okoz, de nem emlékszem melyik volt. Milyet vegyek amitől nem lehet bajom?

Figyelt kérdés
2018. nov. 22. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az idegméreg az a botox,de az nem édesítőszer. Az aszpartám vitatott egyedül, a többi mehet.


Meddőséget jó eséllyel a cukor okoz, azaz inzulin rezisztanciában, PCOS-ban, cukorbajban tilos és ezek szövődménye vagy tünete a meddőség, teherbe esési nehézség.


Van mesterséges és természetes édesítőszer. Attól nem jó valami, mert természetes és önmagában a mesterségesség sem jelent károsat. Lásd:légyölő galóca természetes, ugye.


Ha nagyon természeteset akarsz, akkor stevia (mellékíze van), vagy a xilit, aminek nincs.


Jó még a glukonon,süssina is, ezek nem túl drágák.

2018. nov. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előzővel nagyjából egyetértek, de a xilit ízét sokan utálják (nem értem, szerintem finom szőlőcukoríze van, de hát van, aki a steviát is szereti, én pedig irtózom tőle többezerszeres hígításban is), illetve sokaknál hasmenést okoz. Az eritrittel hasonló a helyzet (elvileg nem okozhat hasmenést, de hallottam már ilyenről), de eleve gyengébb ízű s gyengébb édesítő erejű, mint a xilit. De ez a három szerintem is rendben van, ha az ember bírja és szereti.

Mást nem használok, úgyhogy nem kutattam a témában, de annyit tudok, hogy nem egyformák. Sokszor olyan sommásan elítélik a nem cukor édesítőszereket (szerintem a cukor teljesen édesítőszer, mert édesít, de lehet szűkebben értelmezni, persze), pedig ez butaság, sokfélék, más összetételűek, más hatásúak, egyes édesítőszerek pedig a gyümölcsökben s más növényekben is megtalálhatók (erre jönnek azzal, hogy jó, de az iparilag előállított xilit rossz. nekem jó, de támogatom, hogy kevés édesítést alkalmazzunk).

2018. nov. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A természetesek közül az eritrit a legjobb. Nulla kalória, nulla vércukorszint emelő képesség, nem okoz gyomorpanaszokat. Jó még a nyírfacukor (xilit), stevia is.
2018. nov. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Eritrit 👍
2018. nov. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ☺️
2018. nov. 22. 22:26
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
En a nyirfacukrot és a steviát kedvelem!
2018. nov. 23. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

Itt részletesen leírják, melyik édesítőszernem mik az előnyei, és mik a hátrányai:

[link]


Én egy ideje semmit se használok. Kávé, tea édesítés nélkül is élvezhető, ritkán van méz, de pl. a havonta 1x-2x elfogyasztott sütiben úgyse tudom kikerülni a cukrot, de nem is méreg az, hogy néha ne lehessen enni.

2018. nov. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!