Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Rendelt, ma főzött főétel...

Rendelt, ma főzött főétel hűtőben meddig áll el?

Figyelt kérdés
Csirkecomb, rizi-bizi. Több adagot kaptam, műanyag dobozban.
2018. szept. 13. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem maximum 3 nap, de jobb ha inkább 2 nap alatt elfogy.
2018. szept. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
A leírt étel 2-3 napig biztosan eláll és fogyasztható. Függ a hűtőben uralkodó hőmérséklettől is, valamint attól, hogy hol tartod a hűtőben. Egyébként a megadott étel nyugodtan lefagyasztható. Burgonyát, zöldséget viszont ne fagyassz le! A burgonya "megfagy" és édes lesz, a zöldség nagyon megpuhul, gusztustalan lesz a fogyasztása. Egyébként mindenkinek gusztusa válogatja.
2018. szept. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Szombat délig megenném , tovább nem tárolnám .
2018. szept. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Amit én magam főzök, az 3-4 napot szokott bírni, kivéve pár ételt, ami rövidebben vagy tovább. Rendeltet igyekeznék hamarabb megenni, de ezekből az ételekből azért simán kinézek 2 napot.
2018. szept. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam max 2 nap, mert nem bírok már 3x ugyanabból az ételből enni egymás után.Amúgy hűtőben tárolva és áttéve valami zárható dobozba úgy 3 napig jó kell maradjon.
2018. szept. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Csak annyit tudsz, hogy mikor rendelted. Azt, hogy mikor foztek, azt nem tudhatod - az is lehet, hogy ket hete, csak le volt fagyasztva, es csak a rendeles miatt neked felmelegitettek. Ezt azert merlegeld a tarolaskor.


(Ha akarod, en meg is eskuszom, hogy a csirke egy oraval ezelott fott, a rizibizi meg ot perccel ezelott lett kesz... csak kerdes, hogy igazat mondok-e. Nnnna igy merlegeld a rendelt etelek frissesseget is!)

2018. szept. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

ssaa, 2#

Nyers krumplit valoban nem szabad lefagyasztani, de sutve, fozve mar le lehet, nem valik edesse. Viszont pl a mekis hasabkrumpli elvesziti az allagat, hacsak nem felmelegited felig a mikroban, aztan serpenyoben ujrasutod par percig.

A zoldsegeket fajtajuktol fuggoen kell felmelegiteni, nem lesz se tottyadt, se gusztustalan, csak tudni kell, hogy melyiket, hogyan kell eltenni a fagyasztoba, es aztan hogyan kell felmelegiteni.

2018. szept. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, sajnos az ilyesmiben "nem vagyok túl jó", így inkább kicsit tudakolódtam.


Ami a szombati ebédre során nem fogy el, azt kukázom.


Adalék: A szüleim nagyjából 40 éve ismerik a kifőzde tulaját, kollégák voltak, és a mai napig összejárnak. Emiatt hajlamos vagyok elhinni, hogy reggel főzik az ételt, ha már azt mondja az úr, és nem csak azért érkezett melegen, mert a látszat kedvéért szállítás előtt megmikrózták :D de egyébként teljesen jogos, mindenki azt mond, amit akar.

2018. szept. 14. 10:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!