Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Pepsi függő vagyok? Napi 2-3...

Pepsi függő vagyok? Napi 2-3 liter pepsit iszok meg. Ez függőség?

Figyelt kérdés

Ha nincs itthon pepsi, vagy zárva van a bolt vasárnap. Akkor nem tudok semmit csinálni. Csaka kólára gondolok, és fekszek az ágyon. Egby idő után remeg a kezem, és zsibbadok is. Olyankor lehet hogy nap fél liter teával helyettesítem vagy szódával. De ezek nagyon ritkák. Mert mindig veszek Pepsit. A kedvencem a Pepsi light. Mert nincs benne kalória. Most is azt iszom.

A kólának van valamilyen rossz tulajdonsága? Káros valamilyen szinten? Már kb. 8 éve iszom minden nap páér litert...


Semmitől nem vagyok ilyen függő. Esetleg Xanax-ot ha nem eszek, attól lehetnek remegés stb...

16 éves fiú


2010. jún. 14. 17:05
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


ha van egy kis időd a kólaivás közben akkor olvasgathatnál ezek között..

2010. jún. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 A kérdező kommentje:
Valaki olyan írjon aki tudja hogy lehet leszokni a colaról. Mert nekem nem sikerül. Egyetlen örömöm az életben. Nem tudok nélküle élni. Hogy lehet leállni róla? Mert ah pár óráig nem iszom, reszketek, rossz kedvem van, ingerül vok stb...
2010. jún. 15. 21:19
 43/45 anonim ***** válasza:
Kezdj el sportolni,randevúzz(ha egyedül vagy).Vegyél magadnak gyümölcslevet/100%/ és olyat igyál,menj el beszélgetni klubbokba,tanulj,olvass a szabadban.
2010. jún. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim válasza:

Valószínűleg erről te magad egyedül nem fogsz tudni leszokni segítség nélkül. Mindenképpen kérj segítséget orvostól, de előbb beszélj a szüleiddel!!! Hol vannak a szüleid ilyenkor és egyáltalán hogyan engedhették azt, hogy a szenvedélyed idáig fajuljon?!?


Azt mindenképp tartsd szem előtt, hogy bármilyen szenvedélyed is van (alkohol, drog, cigi, játék, kóla vagy bármi) mindegyiknek a letételéhez a legfontosabb az AkaratErő!!!

Ha nincs benned akaraterő a kóla letevéséhez, akkor nincs a világon semmi ami leszoktatna róla!!!!!! Ezt jól jegyezd meg!!


Az egyik legjobb az a módszer amit már mások is írtak, hogy vegyél a kóla mellé még valami más üdítőt is. Próbálgasd mi ízlik a legjobban (pl. a teszkóóóban lehet kapni gazdaságos 100%-os narancslevet, csak 145Ft literje és egész finom) Vegyél először csak egy litert a választott üdítőből a többi legyen kóla. Iszogasd ezt is azt is, aztán lassacskán csökkentsd a napi kóla adagodat.


És van még egy jó tanácsom. Figyelj arra, hogy mit gondolsz mielőtt a kólás üveghez nyúlsz. Pl "Hol a kólám?" vagy "Na most kell a kóla!" ...szóval a kólával kapcsolatos MINDEN gondolatodat figyeld meg, és legalább egy nap egyszer mondj nemet ennek a gondolatnak! Aztán minél erősebb vagy, annál többször mondj nemet ennek a gondolatnak, és akkor igyál helyette mást!


Ha nem gondolkodsz róla csak fogod és iszol, akkor tedd szokásoddá, hogy MINDEN alkalommal mielőtt az üveghez nyúlnál kérdezd meg magadtól: "Kell most ez nekem? Miért?" Figyeld meg, hogy milyen választ kreál rá az agyad, és próbálj meg minél több erőt gyűjteni ahhoz, hogy meggyőzd (legalább egy nap egyszer!) arról, hogy most ez nem kell, és igyál helyette mást!


Sok sikert neked, aztán majd írd meg hogyan megy :)

2010. jún. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim válasza:
Kíváncsi vagyok, hogy nyolc év elteltével sikerült-e leszoknod. Én nem vagyok ennyire függő, de elhatároztam, hogy leteszem a Pepsi lightot. Úgy döntöttem, hogy citromlével ízesített ásványvizet fogok inni helyette, reggelente pedig egy csésze kávét. Szerencsére nekem nem ez az egyetlen örömöm az életben, ezért is bízom a sikerben.
2018. febr. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!