Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a csicseriborsóban...

Igaz, hogy a csicseriborsóban méreganyag van?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor milyen anyag, és az mit okoz konkrétan? Milyen mennyiségtől káros?
2010. máj. 27. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Erről még sosem hallotam, a csicseriborsót emberek milliói fogyasztják naponta, és semmi bajuk tőle.

Laktató és fincsi kaja ebből készül a humusz, falafel próbáld ki.

2010. máj. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A wikipedia írja: "A nyers csicseriborsó emészthetetlen méreganyagokat tartalmazhat, ezért az áztatáshoz használt vizet ki kell önteni, és csak friss vízben szabad főzni." Ezek szerint akkor ez hülyeség?

2010. máj. 27. 20:20
 3/5 anonim ***** válasza:

már bocsi, de a wikipediát te is átírhatod belátásod szerint. ha valaki nem ért valamihez és arról ír a wikipediára akkor egy csomó ember azt a hülyeséget fogja megtanulni.

lehet, hogy amit olvastál az is hülyeség. egy áztatással miért jönne ki az összes méreganyag???

2010. máj. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyersen lehet hogy tartalmaz méreganyagokat, emészthetetlen dolgokat, de ez sok mindennel így van (pl. vörösbab, csírázó krumpli). Megfőzve nem hinném hogy bármi baj lenne vele.
2010. máj. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy a Wikipedia tartalmazhat marhaságokat, főleg a ritkán látogatott szócikkeknél, ezért is kérdeztem meg itt, hátha itt pontosabb információt kapok.

Egyébként más oldalakon nem találtam erről semmit. Főzve tudom, hogy nem mérgező, engem inkább az érdekelne, hogy nyersen lesz-e valami baja az embernek, ha netán megeszi.

2010. máj. 28. 04:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!