Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Függőséget okoz a csokifogyasz...

Függőséget okoz a csokifogyasztás? :O

Figyelt kérdés
2010. máj. 13. 11:18
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
A csokoládé kémiai addiktivitását nem sikerült bizonyítani, viszont a csoki stimulálja az agyi jutalmazóközpontot, ez elég a lelki függőséghez.
2010. máj. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
Tehát a csoki nem okoz függőséget, csak sokan nem tudnak, vagy nem is akarnak rá nemet mondani!
2010. máj. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
Attól függetlenül, hogy függőséget nem okoz, még lehet veszélyforrás, a sima tejcsokiknál pl. fenn áll az elhízás veszélye ami azért nem gyerekjáték... de mértéktartással minden megoldható :)
2010. máj. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:

Mindegyik csokinál fennáll az elhízás veszélye, mértéktelen fogyasztás esetén hamar láthatod az eredményt a tükörben!

Ezért eszek csak és kizárólag minőségi 70-80%-os csokit, azt is szép lassan, élvezve az ízét!

2010. máj. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
jó én is szép lassan eszem ,csak ahogy írtad, persze némi túlzással de mértéktelenül fogyasztom és megis látszik :(
2010. máj. 13. 13:42
 16/24 anonim ***** válasza:
Az hogy sok csokit eszel és meghízol szerintem hülyeség!A régi munkahelyemen 2 évig dolgoztam,és rettenetesen utáltam,nem tudom miért azalatt az idő alatt rengeteg csokit ettem,a napi 8 óra munka alatt 2 tábla Boci csoki ment be naponta,és nem híztam inkább fogytam de valószínűleg az idegesség is közrejátszott.Aztán amikor otthagytam a munkahelyemet az egyik napról a másikra a csokival is leálltam,és egyáltalán nem hiányzik hetek is telnek el úgy hogy egy kis kockát sem eszem!
2010. máj. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Minden okozhat függőséget ha hajlamos vagy rá. A csoki is! Én is édesség függő vagyok, mindegy milyen finomat, csak valamit ehessek minden nap! Dagi nem vagyok, sőt inkább vékony (XS-S ruhát hordok). De mázli, hogy nekem az alma és más gyümölcs is édességnek számít, beérem azzal is.... Ez van, akadnak édes szájúak. Viszont ha tényleg olyan függő vagy mint egy alkoholista, akkor irány az orvos!
2010. máj. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:

valóban a cukor és az ízfokozók lelki függőséget okozhatnak. Ez olyan,mint a cigi fokozatosan csökkentsd a mennyiséget és egy idő után el is lehet hagyni. Bár én azt ajánlom,hogy teljes mértékben ne hagyd el :D a magas kakaó tartalmú csokik (a jófajták) azok finomak és egészségesek is!

Amúgy most az egyik prémium kategóriás csokival akár Brüsszelbe is kijuthatsz egy hétvégére. Ott akár megadhatod magadnak az arany lövést :D

2010. máj. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
nem mind1, hogy fizikai vagy pszichologiai függőség. Ugyanúgy mint a fű, a csoki sem okoz fizikai függőséget, tehát a szervezet nem igényel 1 bizonyos anyagot ami ahhoz kell hogy tovább funkcionáljon és ha megvonják elvonási tüneteket produkál. Ellenben a lelki függőség is komoly dolog, bár ez csokinál ritkábban alakulhat ki. Vannak azonban édességfüggők, akik inkább cukorfüggőknek mondhatók. A megoldás, hogy ha szereted a csokit, akkor minőségi csokit eszel, az igazi csokoládé 70% kakaónál kezdődik! (A brüsszeli aranylövést én is megadnám magamnak :)
2010. máj. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
ha vágysz egy ilyen arany lövésre akkor gyűjtsd a blokkokat amikor cote d'or csokit veszel és azon van pár adat ami kell a sorsoláshoz. Keress rá a játékra mert nem is tudom mi kell pontosan róla...talán tranzakciós szám meg AP szám meg a pontos dátum vagy csak az aznapi dátum...nemtom,nézd meg! De azért kipróbálnék egy napot a csokimérgezés jegyében :D
2010. máj. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!