Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Energiaital okozhat függőséget?

Energiaital okozhat függőséget?

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Alig tudsz majd leállni róla ha rákattansz megérzed csak az illatát majd és nem birod ki hogy ne igyál! Tudom 3 műszakba dolgoztam operátorként.. a Hell-t nyomattam a szivem kicsinálta nem egészséges!
2011. jún. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Az egyik osztálytársam (fiú) kb 2-3 éven át az volt, volt hogy suliba literes energiaitalt hozott (rosszabb minőség) és meg is itta kb. 6 óra alatt, plusz vett jobb minőségűt is (Hell) büfében csomószor... gyakorlatilag azon élt..
2011. jún. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészséges minden nap iszogatni még 1-1 üveggel sem.Szerintem havi 5-6 dobozzal belefér
2011. jún. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi...
2011. jún. 22. 22:12
 5/6 anonim válasza:

Persze! Koffein tartalma miatt függőséget okoz.

De még a csoki is okozhat függőséget ám o.O

2011. jún. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen sajnos. Én úgy szoktam le, hogy először áttértem jó erős kávéra. Aztán egyre több tejet adtam a kávéhoz, majd egyre gyengébb kávét ittam.


Most már nem kattanok meg az energiaital illatától. És nem vágyom rá, csak néha kívánom meg, de vissza tudom fogni magam.


Heti 1x azért iszok, hogy ne hiányozzon, de erről is le kell állni. (bár a napi 2-3 után egész jó)


Most, így egy hónappal a leszokás után, reggel iszom egy erős kávét, utána már csak 1-2 gyenge tejeskávét az illúzió miatt.


Amúgy a kávé nem "bántja" annyira a szívem mint az energiaital, ezért tértem át erre. Még cukrot sem raktam bele, hátha a rossz íz miatt leszokom, de a függőséget nem az íz, hanem a koffein okozza, szóval megszerettem a cukormentes kávét. :P

2011. jún. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!