Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne mindenkinek...

Hogyan lehetne mindenkinek megfelelni az esküvőn, ha sok az olyan vendég, aki speciális diéta szerint eszik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemsokára tartjuk az esküvőnket a párommal, a családi és baráti körben pedig sok olyan ember van, akinek speciális diéta szerint kellene étel majd a lagziban. Mi a párommal pl. nem eszünk húst, de van a családban cukorbeteg, laktózérzékeny, gluténérzékeny, paleo diétát követő, az egyik legjobb barátnőm párja muszlim, meg aztán persze vannak azok, akiknek a legjobban a hagyományos ételek tetszenének és el sem tudnak képzelni egy esküvőt húsleves, rántott hús és töltött káposzta nélkül.


Tudom, nekem mennyire jól esett volna, ha esetleg valamelyik esküvőn, amire vendégként mentem megkérdezik, hogy van-e ételallergiám vagy bármi kívánságom az ételt illetően. Nem akarom túlspilázni, de szerintem a mai világban ez fontos dolog. Nyilván nem a kajáról szól egy esküvő, de nagyon rosszul érezném magam, ha valaki úgy távozna, hogy azt érzi, nem figyeltünk eléggé rá.


Arra gondoltam, egy rövidke étlapot állítanék össze, pl. 5 féle leves/előétel, 5 féle főétel, 5 féle köret/saláta, így mindenki összeállíthatja a saját kis menüjét az igényeinek megfelelően. Természetesen úgy állítanám össze, hogy mindeninek minden kategóriában legyen legalább egy fogás, amit meg tud enni. Sütiből is rendelünk több félét, kitesszük majd csinos kis tálalókba, én meg csinálnék hozzájuk kis címkéket a sütik nevével és hogy milyen diétának megfelelőek, van-e benne tej, cukor stb.


Szerintetek ez milyen megoldás? Azt is megmondhatjátok, ha béna :) Lennének egyéb ötleteitek? Minden tanácsot köszönök!


Annak külön örülök, ha esetleg valaki tapasztalatból ír, akár arról, hogy a saját esküvőjén hogy oldották ezt meg, vagy ha ő volt speciális diétát tartóként más esküvőjén.


(Akik csak valami olyat írnának, hogy legyen sültestál oszt' jóvan, az inkább spóroljon magának időt és le se írja ezt, köszi!)


2017. márc. 17. 09:07
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
80%

Én nem ehetek gluténeset és laktózosat, annyira jól esne, ha valaki, mint te így próbálkozna :) ÉN nyilván nem várom el, hogy külön nekem főzzenek bármit (bár van ahol megteszik ;)) de örülök, mikor van olyan opció, amiből ehetek. A címkézett süti pedig nagyon édes tőled :)

Volt már, hogy csak ültem és néztem ki a fejemből , mert mindenben volt liszt.... :) hát ekkor előkerül a táskámból a vészhelyzeti müzli/keksz :D

2017. márc. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :)


Én is pont úgy vagyok vele, mint akik itt a végén válaszoltak, sajnos sokszor távoztam már korgó pocakkal olyan esküvőről, ahol pl. egy kisebb vagyont kapott a pár a menyasszonytáncba, mert hát közeli barátok, ők meg cserébe arra sem figyeltek, hogy mi nem eszünk húst, még a köretből sem tudtunk enni, mert májas-zöldséges rizs volt (előtte még sosem láttam ilyen ételt).

Sütiből mindenképpen szeretnék paleosat, mert azt tényleg gyakorlatilag mindenki megeheti, de hát ugye a magliszteknek elég jellegzetes az ízük, én kifejezetten szeretem, de biztos nem mindenkinek ízlene. Párom nagymamáját egyszer megkínáltuk paleo kókuszgolyóval, mondtuk neki, hogy ez ilyen "egészséges süti", hogy ő is értse miről van szó. Közölte, hogy "édes lányom, ez nem egészséges, csak romlott" :D

2017. márc. 17. 20:23
 23/25 anonim ***** válasza:
82%

1./ Azt írod, nem lesz nagy lakodalom, csak a szűk családi-baráti kör. Ezzel egyetértek!

2./ Azzal is egyetértek, hogy odafigyelj azokra, aki betegségből eredően nem ehetnek meg akármit. És természetesen tiszteljük azt is, ha valaki vallási okokból lóg ki a sorból

3./ Mégis úgy néz ki, hogy szinte minden meghívott vendég részére külön menü készül, ilyen-olyan okból, indokból, így a végén majd abból lesz a gubanc, hogy a felszolgálás lesz igen-igen nehézkes, és bonyolult.


Akkor már inkább egy svéd-asztalos megoldás, ami legelőször megfordult a te fejedben is. És az asztaloknál kell jelezni, feliratozni, hogy melyiken milyen jellegű kaják vannak.


Persze lehet ezt a variációt is lenullázni, mint minden olyan hozzászólást, amelyik valami egyszerűbb, könnyebb megoldást javasolt, úgy néz ki, hogy a többség fejében a kaja-pia előbbre való, mint az ifjú pár életének nagy eseménye.

2017. márc. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
82%

Ha mindenkinek meg akarsz felelni, és olyan kaját elébe tenni, amit ehet/eszik, akkor a felszolgálásnál kell valami olyan rendszert kitalálni, amelyből nem lesz gubanc, nem lesz tévedés, csere, baki! (És persze a felszolgálók sem fognak bele-őrülni!)

És bizony könnyen előfordulhat, hogy a lelkedet kitetted, hogy mindenki kedvére süssél-főzzél, mégsem az a kaja került egy-egy vendég elé, amit ehet/eszik.

2017. márc. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Én is a svédasztalos megoldást javasolnám, éppen azért, mert az rendben van, hogy te tudod a visszajelzések alapján ki mit kért, de a felszolgáló honnan fogja tudni, hogy kinek mit kell kivinni?

Ha svédasztalos, akkor fölösleges előre választ kérni, mert így meg fennáll az esélye, hogy valaki megkíván valami mást és inkább azt eszik, míg más esetleg éhen marad.

Én alapvetően többféle ételt csináltatnék és a svédasztalnál feliratoznám, hogy "milyen mentes". A betegeknél figyelni kell arra, hogy garantáltan glutén/laktóz és/vagy cukormentes legyen, mert annál nincs cikibb, amikor te jót akarsz és fordítva sül el.


Sütiből viszont csak paleot csináltatnék. Vannak cukrászdák, ahol olyan paleo sütiket, tortákat rittyentenek, hogy észre sem veszed, hogy azok paleok.

2017. márc. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!