Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne mindenkinek...

Hogyan lehetne mindenkinek megfelelni az esküvőn, ha sok az olyan vendég, aki speciális diéta szerint eszik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemsokára tartjuk az esküvőnket a párommal, a családi és baráti körben pedig sok olyan ember van, akinek speciális diéta szerint kellene étel majd a lagziban. Mi a párommal pl. nem eszünk húst, de van a családban cukorbeteg, laktózérzékeny, gluténérzékeny, paleo diétát követő, az egyik legjobb barátnőm párja muszlim, meg aztán persze vannak azok, akiknek a legjobban a hagyományos ételek tetszenének és el sem tudnak képzelni egy esküvőt húsleves, rántott hús és töltött káposzta nélkül.


Tudom, nekem mennyire jól esett volna, ha esetleg valamelyik esküvőn, amire vendégként mentem megkérdezik, hogy van-e ételallergiám vagy bármi kívánságom az ételt illetően. Nem akarom túlspilázni, de szerintem a mai világban ez fontos dolog. Nyilván nem a kajáról szól egy esküvő, de nagyon rosszul érezném magam, ha valaki úgy távozna, hogy azt érzi, nem figyeltünk eléggé rá.


Arra gondoltam, egy rövidke étlapot állítanék össze, pl. 5 féle leves/előétel, 5 féle főétel, 5 féle köret/saláta, így mindenki összeállíthatja a saját kis menüjét az igényeinek megfelelően. Természetesen úgy állítanám össze, hogy mindeninek minden kategóriában legyen legalább egy fogás, amit meg tud enni. Sütiből is rendelünk több félét, kitesszük majd csinos kis tálalókba, én meg csinálnék hozzájuk kis címkéket a sütik nevével és hogy milyen diétának megfelelőek, van-e benne tej, cukor stb.


Szerintetek ez milyen megoldás? Azt is megmondhatjátok, ha béna :) Lennének egyéb ötleteitek? Minden tanácsot köszönök!


Annak külön örülök, ha esetleg valaki tapasztalatból ír, akár arról, hogy a saját esküvőjén hogy oldották ezt meg, vagy ha ő volt speciális diétát tartóként más esküvőjén.


(Akik csak valami olyat írnának, hogy legyen sültestál oszt' jóvan, az inkább spóroljon magának időt és le se írja ezt, köszi!)


2017. márc. 17. 09:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem elég jó megoldás. Én is figyelnék az allergiásokra, vegákra, meg a valásosra. De ha mondjuk valaki updatel meg paleozik az oldja meg magának a kaját.
2017. márc. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
62%

Azért szerintem az emberek többsége mindent enni fog a lagzidon.

Érdemes inkább azt a néhány embert megérdeklődni, hogy mit fogyasztana.

2017. márc. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
75%

A paleosoknak mondjuk pont elég egyszerű megfelelni, hús meg zöldség teljesen jó és egyszerű :)


Szerintem tök jó ötlet, én jól érezném magam egy ilyen esküvőn. Amúgy a sültes tálat nagy hülyeségnek tartom személy szerint, mert nekem az a tapasztalatom, hogy mindenki ugyanazt akarja róla lecsórni, és az egyik fajta dologból megmarad egy csomó, a másikból meg nincs elég. Sokkal jobb, ha választhatunk magunknak, mindenki kombinálhat, kipróbálhat új dolgokat, és nincs átnyúlkálás a másik felett, levesmerés minden ismeretlen rokonnak a "kondér" húslevesből, mert épp te ülsz hozzá a legközelebb....


Sok boldogságot, jó lesz ez így! Ne aggódd túl azért :)

2017. márc. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%
Az ötlet jó, csak kérdés, hogy van-e olyan vendéglátóhely, ahol elkészítenek 5 féle menüsort, úgy, hogy á la carte választhassanak a vendégek.
2017. márc. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
70%

Bár nem a speciális igények miatt, de egyik barátomék úgy oldották meg, hogy gyakorlatilag készült mindenből 2-3 féle (leves, főétel, köret). És a vendégek járultak az ételhez és szolgálták ki saját magukat. Így választhattunk a csirke-sertés-hal hármasból, volt szószból is 2 féle (nem emlékszem pontosan milyen volt), köretből ugyancsak (párolt zöldség/krumpli/rizs).

Előnye, hogy mindenki annyit és azt tesz a tányérba, amit szeretne, szabadon lehet variálni. Hátránya, hogy plusz helyet foglal az asztal, ahova kitalálják a húsos, köretes tálakat. És ugye az emberek szeretik, ha mindent a seggük alá adnak.

2017. márc. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
67%

Én összesen 4 féle csoportba tartozó kaját készíttetnék:

- cukorbetegeknek

- laktózmentes

- gluténmentes


- és mindenki más! Mert a muszlim biztosan fog találni szárnyast az étlapon, amelyet nyugodtan megehet. A vega egyen párolt/rántott zöldségeket, a paleós is eheti ugyanazt... Külön-külön még őnekik is biztosan nem törném magam.


Értsék meg, hogy ez az összejövetel elsősorban rólad és a párodról szól, és nem a vendégekről!

2017. márc. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szerencsére van olyan vendéglátós ismerős, aki nagyon rugalmas és nyitott a kicsit "más" ötletekre, azt mondta, meg fogja tudni oldani. Lehet, hogy más étteremben ismeretlenül elhajtottak volna az ilyen ötletemmel :)

Valaki írta hogy a barátnőjééknél svédasztal volt, ami egyébkénr nekem is eszembe jutott, csak annyi vele a gond, hogy az emberek akkor folyamatosan fel kell, hogy ugráljanak, nem lehet normálisan beszélgetni, nyugodtan enni. Vagy nem tudom, lehet, hogy csak én gondolom úgy, hogy kicsit kényelmetlen ez a futkosás a svédasztalnál, aztán mások meg örülnének, hogy teletömhetik a pocakjukat :)

2017. márc. 17. 10:55
 8/25 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem a kajákat érdemes "2 nagy csoportra osztani", amin belül persze lehet többféle étel is. Ez pedig a paleo és a vega('n). Vega kaja nektek kell, a paleot pedig nyugodtan eheti aki cukorbeteg, tejérzékeny, vagy gluténérzékeny, hiszen az mindháromtól mentes. Többféle hús legyen benne, hiszen aki ezt vagy azt a fajta húst nem szereti(nem eheti) az is találjon fogára valót.
2017. márc. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
39%

Ezt egy jó cateringes simán megoldja. Rengeteg étel van, amit el lehet készíteni glutén, laktóz, akármi mentesen is.

Ha van többféle étel, akkor biztosan fog tudni mindenki választani. Szóval szerintem felesleges előre kérni mindenkitől, hogy ő mit enne. Legyen választék és akkor mindenki megtalálja azt, amit ő ehet.

Nem kell minden kategóriában külön egy fogás. Sok minden van, amit sokféle diétában lehet enni.

Ezért kell az étteremmel megbeszélni, ők már ezer rendezvényt csináltak, tudják, hogyan kell megoldani.

Ha nem esküvő lesz, akkor tuti, hogy nem fog mindenki visszajelezni.

2017. márc. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
56%
*Ha NAGY esküvő lesz . . .
2017. márc. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!