Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Valaki vett már penészes...

Valaki vett már penészes szagú és ízű Ave márkájú ásványvizet?

Figyelt kérdés

Furcsa, de a víz szaga és íze a penészhez hasonlít. Kifejezetten rossz inni. Megittam egy nap kb. fél litert, bajom nem lett tőle, de inkább kidobom.


A lejárati dátum 2017 07 08.


Nem ez az első eset, pár éve egy ugyanilyen theodorába futottam bele.


Találkoztatok már ilyennel? Mitől lehet ez? Elszínezés nincs a vízben.


2016. aug. 25. 18:47
 1/2 anonim ***** válasza:
24%

Akkor lesz ilyen, ha kinthagyják és megfagy...

Többször...

Jóég tudja hány éves vizet iszol.

Én már alig várom, hogy kutam legyen..

25 év után újra!

2016. aug. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igaz kicsit régi a kérdés, de a téma sajnos továbbra is aktuális.

Hát nem penész az és nem márkától függ, hanem bármelyik ásványvizet érinti (főleg szénsavast), amelyet műanyagpalackban tárolnak.

Valami f betűs vegyületnév rémlik, ami beleoldódhat a palack anyagából a vízbe, ha túl sokáig áll és főleg melegben.

Nálam Szentkirályi volt a márka, de találkoztam már vele Naturaquaban is meg Apentában is.

Bajom ugyan nem lett tőle, de nem kellemes inni, mert undorító a szaga és picit az ízén is lehet érezni. De semmi köze a penészhez, inkább valami kéntartalmú vegyülethez tudnám hasonlítani.

Megoldás lenne a végleges visszatérés az üveges ásványvizekre, de ezeket nem olyan könnyű beszerezni, viszont a szénsavat jobban tartják és ugye az üveg vastagsága miatt a hőingadozásokhoz is nehezebben alkalmazkodik. Érdekes, hogy fél literes műanyagpalacknál soha nem találkoztam ezzel a problémával, csak 1.5 literesnél.

2019. jún. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!