Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Bunkóság, ha idegen helyen...

Bunkóság, ha idegen helyen nem nagyon eszem?

Figyelt kérdés
Vendégségben pl gyakran kínos helyzetbe kerülök... De egyszerűen nem nagyon szeretek másutt enni, csak otthon, esetleg étteremben.
2008. szept. 8. 17:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Na én is detto ugyanígy vagyok. Másnál, más főztjéből nem szívesen eszek. Pedig tudom, hogy ügyesen, ízletesen van elkészítve és tiszta is meg minden, csak ez nálam egy berögződött szokás sajna. :S Attól tisztelem a vendéglátot, de annak meg nincs értelme, hogy egyek, aztán hányingerem legyen. Tudom, nem szép szokás, de sajna ez van.

Szóval szerintem nem bunkóság, nem vagy ezzel egyedül.

2008. szept. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja, csak olyan kényelmetlen hárítani a kínálást, pláne ha erőszakoskodnak. Ha nálam eszik valaki, mindig mondom, hogy nem kötelező megenni, hagyja nyugodtan ott ha elég... csak sajnos sok vendéglátó nem így viselkedik.
2008. szept. 8. 17:31
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Hát igen. Igazad van. Illetlenségnek gondolják, vagy azt hiszik, direkt csinálod, hogy annyira válogatós vagy. Pedig hát biztos vagyok benne, hogy nem direkt csinálod. Nem értem az emebereket... ezt tiszteletben kellene tartani.
2008. szept. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Én is szoktam így járni,de állandóan megsértődnek,én meg nem vagyok hajlandó olyan vicik vacak kajákat megenni mint pl:iztelen nápolyi,csipsz,cukros löttyök,nugátos tejtábla meg hasonlók.Szerintem nyugodtan utasítsd vissza,majd megszokják.
2008. szept. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Így igaz!!! Ahogyan az előző hozzászóló is írta. Megszokják idővel. Ezen ne görcsölj, úgysem tudsz mit tenni. Ettől nem leszel rossz ember. :) aki meg emiatt haragszik meg, az magára vessen!!
2008. szept. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a nemnormális,hogy erőszakolják a kaját az emberre.Van egy ismerősöm,az is állandóan kínál,me adni akar,és 5 percig ezen beszélgetünk,hogy én nem kérek,ő meg nyaggat...de tényleg jószándékból teszi.


Egyébként és se szeretek máshol enni,főleg nem nagyobb dolgokat (ebéd),bár ez nálunk így is van a családban,anyám azt mondja,hogy nem illik másnál ebédelni.Meg én attól félek,hogy rossz a kaja,és valami rossz falatot eszek,amit nem tudok lenyelni,és ki kellene köpnöm,főleg a mócsingós húsoktól félek (lehet,hogy furcsán is eszek ez miatt másnál...)

2008. szept. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
bunkóságnak nem bunkóság, ha nem eszel, hát nem eszel. de szerintem vendégségben kell jóllakni. :)
2008. szept. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%
Nem bunkóság, de sértő, mivel jó szándékkal adják az ételt. Különösen rossz, ha akkor utasitod vissza, ha sokat dolgoztak vele ( pl ebéd), és nem holmi sósmogyoróról van szó. Szerintem mindenből kell enni egy keveset, annyi neked se árt meg, és a házigazda is elégedett lesz.
2008. szept. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
annyibol bunkosag, hogyha olyan helyre mesz, ahol szamitanak rad, es megkinalnak, akkor konkretan arra keszultek, hogy teged majd vendegul latnak es megkinalnak, es ezzel semmibe veszed az erofeszitesuket. en szeretek mindenhol kajalni, foleg ha finom :D
2008. dec. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Meg annyit, hogy altalaban azoknal a csaladoknal van ez az 'eroszakos' kinalgatas, akik valamilyen modon kotodnek a videkhez. Regen ugye ha vendeg jott, akkor mindenkeppen adni akartak valamit az emberek, de miutan peldaul az alfoldon az embereknek nemnagyon volt masuk, csak etel, de az bosegesen, ezert azzal kinaltak a vendeget. Amugy ha nem eszel joizuen az ilyen helyeken, abbol egybol levonjak a kovetkeztetest, hogy nemizlett a kaja, akkoris ha csak eppen nem vagy tul ehes, vagy nem esik jol, sajat tapasztalat, de altalaban ezek az emberek az ilyesmibol nem csinalnak nagy ugyet, maximum egy elejtett megjegyzes.
2008. dec. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!