Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem szabad kaját 2x...

Miért nem szabad kaját 2x újrafagyasztani?

Figyelt kérdés

Leszámitva persze az esztétikai hatásokat, hogy ha valami felenged, majd megint megfagy, akkor a viz átrendeződik a cuccban.

De alapvetően mindenhol azt hallom, hogy tilos.

De miért?

A romlás oka a baktériumok és gombák, akik a bomlást okozzák. Ha felenged valami, akkor addig, amig fel van engedve, elkezd bomlani, de újrafagyasztáskor megáll.

De a hangsúly mindig az újrafagyasztás tiltásán van, nem pedig azon, hogy a nem-fagyasztott állapotban eltöltött idő max pl 2 nap lehet.

Tehát azalatt 10x is újrafagyaszthatom, csak a kiolvastott állapotban lévő össz idő ne haladja meg pl a 48 órát.


2015. márc. 27. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A gond az,hogy a fagyasztás nem pusztítja el a legtöbb kórokozót, csak nem szaporodik tovább a fagyos élelmiszerben. Viszont amint csak egy kicsit is "magukhoz térnek" olvasztáskor, rohamosan szaporodni kezdenek! Sokkal gyorsabb léptékben, mintha nem fagyasztanád őket! És ez minden egyes olvasztáskor megtörténik! Úgymond sietnek, amíg van idejük! Így a második, harmadik kiolvasztásnál már szerencsétlen esetben betegséget is okozhatnak! Ez még veszélyesebb ha hőkezelés nélkül fogyasztjuk az ételt, például a fagyit!

2015. márc. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tagadhatatlan, hogy alapvetően a súlyos ételmérgezést okozó baktériumok elszaporodásának megakadályozása az ok. Persze azért ez elsősorban a húsos, ill. fehérje tartamú élelmiszerekre érvényes elsősorban. Van azonban egy másik ok is, amire részben utaltál, az az élelmiszer állagromlása, amikor a többszöri kiolvasztás/fagyasztás során a fizikai állag is romlik, folyóssá, alaktalanná válik és ezáltal megjelenésre is gusztustalan lesz.
2015. márc. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1. A felolvasztás során a jégkristályok "szétszakítanak" egy csomó sejtet - ezért is lesz löttyedt a legtöbb élelmiszer a felengedés után.


2. A sérült sejtekben sokkal gyorsabban tudnak a kórokozók (baktériumok) szaporodoni, mint a friss élelmiszerben, ahola sejtek még nagyrészt sértetlenek.


3. Mivel minden élelmiszer felületén találhatók kórokozók, ezért a fagyasztás csak megállítja a lebomlást, de a felolasztsá után a folyamat folytatódik, méghozzá gyorsabb mértékben.


4. Fözés/sütés során ennek nincs jelentösége, mert a hökezelés elpusztítja a baktériumokat, az élelmiszernek nincs ideje megromlani.


5. Az újrafagyasztáskor viszont a már megkezdödött romlás csak megáll, de a következö felolvasztáskor még gyorsabban folyatatódik, és mire sor kerül az elkészítésre, addigra már romlott, ártalmas lesz.

2015. márc. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi az infokat, igy már értem.

Eddig azt hittem, hogy az újrafagyasztási tilalom valami népi babona :-)

2015. márc. 27. 19:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!