Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egy anya, vagy egy nagymama...

Simonyai_Lujza kérdése:

Egy anya, vagy egy nagymama miért főz direkt olyan ételt a gyerekének amit nem szeret?

Figyelt kérdés
az még oké,hogy egyszer megfőzi,hogy kóstoljam meg de ha akkor azt mondom,hogy nem ízlik akkor olyan,mintha direkt tenné ezt. Ha meg nem eszek belőle,akkor megsértődnek... nem értem :(
2014. aug. 26. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem azért főzi mert te nem szereted, hanem azért, mert ő igen. Nyilván nem fog mindig olyasmit enni, ami a drága unoka igényeinek megfelel. Néha olyat is lehet csinálni ami neki jó. Nem?
2014. aug. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Ez már csak ilyen. Én is így nőttem fel. Most 17 évesen kapok havi X összeget amit az étkezésemre költök viszont semmit se használhatok amit nem én vettem. Bonyolultabb, de finomakat eszek és elég olcsón.
2014. aug. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
Honnan tudná azt a kis buta, hogy mit szeret? A zanyai, pláne nagyanyai szív jobban tudja! :-)
2014. aug. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%

Nem lehet mindig a gyerek kedvére tenni. Ha a szülő szereti és néha megenné azt az ételt, akkor bizony azt főz. Na meg sok gyerek csupa egészségtelen és/vagy drága kaját akar enni, azt sem lehet hagyni állandóan. Változatosnak is kellene lennie.

És ha néha nem kóstolod újra, akkor honnan tudod, hogy még mindig annyira utálod-e? Egy kóstolás az még semmi. Lehet éppen nem olyan jól sikerült. Kicsit más fűszerezéssel esetleg jobban tetszik.

Nem lehet mindig rántott hús meg mekis kaja. :D

2014. aug. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
9%
Én megértelek, nekem apósom kísérletezett évekig, pedig tudta, hogy vannak bizonyos ételek, amiket nem eszek meg. Én pl ma is kétfélét főztem, mert amit én szeretek, azt a gyerekeim nem kimondottan, úh ők mást kaptak. Általában két napra főzök és sokszor 2 félét. Én így szoktam meg. Annyi csak az elvárásom, hogy új ételnél 2 falatot egyenek belőle, mielőtt eldöntik, hogy nemfinom.
2014. aug. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

Lehet, hogy a család többi tagja meg szereti.

De azt már én se tudom megérteni, amikor a családból csak egyvalaki szeret valami kaját, de a többieknek is azt kell megenni (természetesen kivétel, ha azt a bizonyos egyvalakit ünnepeljük), azt meg végképp, amikor az egész család utálja az adott kaját, de muszáj azt enni, "mert ez a szokás" (például karácsonykor halat)

2014. aug. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat(:
2014. aug. 28. 10:39
 8/8 anonim ***** válasza:

5. vagyok, sejtettem h le leszek pontozva, de hogy ennyire, azt nem. Ennyi embert nem érdekel, hogy a családjukban a többiek hogyan érzik magukat?

Kérdező. Emlékezz erre majd ha lesz gyereked és csináld másképp. Hidd el, mindenkinek jobb. Nálunk bevált. Sőt, én már otthon is így láttam.

2014. aug. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!