Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Te sporolsz az etellel?

Te sporolsz az etellel?

Figyelt kérdés

Mennyire nezitek meg, hogy mit vesztek meg? Etel, haztartasbeli dolgok stb. Nem feltetlen csak az arra gondolok, olykor "az olcsobb a dragabb", tehat gondolok itt a kg ar kontra darab ar, rosszabb minosegu hamarabb elfogy/kifogy, mint a markas. Illetve meg az is erdekelne, hogy van aki tudatosan (egeszseg,sporolas) eszik kevesebbet?


Nem keszitek felmerest, csak meg jobban rendszerezni kivanom az eletem es rakattantam erre a temara.:)


2013. nov. 12. 17:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Van olyan elelmiszer/haztartasi dolog, amit egyaltalan nem veszel meg? Ha igen, miert?
2013. nov. 12. 17:40
 2/9 A kérdező kommentje:
jav.: elelmiszer
2013. nov. 12. 17:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Csak olyan élelmiszert veszek, ami normális kinézetü, viszont lehetöleg nem túl drága.


Semmiféle félkész illetve készételt nem veszek, sokkal olcsóbb, finomabb és egészségesebb friss, nyers illetve fagyasztott (mert az gyakorlatilag ugyanolyan, mint a friss) alapanyagokból fözni.

Nem veszek márkás terméket, mert csak a nevet kell megfizetni.

Minden alkalommal a kg/ft árat nézem, nem a csomagolás árát, mert nagyon el lehet ezen tévedni.

Olyan élelmiszert nem veszek, amit nem szeret a család, mert amit nem esznek meg, az kidobott pénz.

A maradékokat lefagyasztom, vagy átalakítom, nem dobom ki.

Csak hetente egyszer megyek bevásárolni, elöre megírt bevásárló listával.

A heti étrendet - a családdal egyeztetve - elöre összeállítom, és ahhoz veszek alapanyagokat, spontán nem vásárolgatok.

2013. nov. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én szoktam pl. olaj, só, mustár, csemege ubi, vajban is középkategóriást veszek, liszt stb. Nekem nincs nagy különbség az ízben na meg az ásványvíz.
2013. nov. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, de nem úgy, hogy tescos mirelitet eszünk minden nap :)

Egyrészt egy hétre előre tervezünk, és aszerint vásárolunk - kevesebb boltba járás, felesleges dolgokat nem veszünk, csak ami a listán van. Sok boltot feltérképeztem már én is, anyósom is, tudjuk, hogy mi hol a legolcsóbb, így felosztjuk, hogy ki hol és mit vesz :)

Van jó pár receptünk, nemrég váltottunk életmódot, kevesebbet is eszünk (vagyis normál adagokat, nem zabálunk) - ezeket a recepteket már eleve úgy találtuk ki, hogy elfogadható áron legyenek/fő. Vannak nagyon olcsó receptek is a tarsolyunkban, amiket mindenki szeret, és bármikor bevethetők, hónap végén is (pl. répafőzelék, zöldségszószok). Húst hetente 2x eszünk, de a fehérjebevitelre odafigyelünk húsmentes napokon is.

Amivel jelentősen spóroltunk az utóbbi időben pl. az, hogy semmi kenyeret/zsemlét/pékárut nem veszünk, régen ezek miatt szinte naponta kellett boltba menni, párom nem is figyelt oda, sokat vett, ki kellett dobni stb., ráadásul mindig hozott még valamit, pedig csak zsemléért ment...Na ezek helyett most vesszük a zabpelyhet 200 ft-ért, lassabban is fogy, egészségesebb sokkal, és ha elfogy a rozsliszt itthon, pár kanál zabpehelyből azonnal van liszt is, tiszta haszon.

Szóval ilyen apróságokra figyelünk inkább.

2013. nov. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem eszem sokfele kajat,nagyon valogatos vagyok,viszont amit eszek,abbol ragaszkodom a legjobb minoseghez, es probalom ott megvenni,ahol a legolcsobb. Pl. Voslauer izesitett vizet az aluljaros kinaiban veszem,joval olcsobban,mint pl.a sparban.

Egyebkent nagyon keveset eszem,a munkam/hobbim miatt nagyon vekonynak kell lennem,ezert inkabb eszem keveset,de azt amit szeretek.:)

2013. nov. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is a hozzávalókat veszem meg, mert:

- így megspórolom a szakács munkabérét, akárki is volt az

- tudom, hogy abban a főtt ételben mi van: nincs benne semmi adalékanyag, meg tartósítószer stb. stb.

Én is hét végén csinálok u.n. egy hétre való nagybevásárlást,(listával a kézben!) hét közben még esetleg 1x-2x megyek boltba kenyérért, tejért.

Csak akkor vásárolok többet, ha valami nagyon akciósba futok bele. Pl. kb. 2 hónappal ezelőtt liba-kacsa szárnytő volt 300 Ft/kg, pacal 1000 Ft/kg, vagy jelenleg (nézz utána te is!) nagyon olcsó a karfiol, érdemes belőle bespájzolni, akár a fagyasztóba is!


Nyáron, ahogy érnek be a vetemények = borsó, zöldbab, karaláb, karfiol, tökfélék, zöldpaprika, répa-gyökér-petrezselyem: ezeket zsinórba pucolom fel, és rakom a fagyóba, nyáron tizedannyiért meg tudom venni, mint télen.

2013. nov. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak az utolsó kérdésedre válaszolnék:

Ásványvizet például nem veszek sohasem. Mert tökéletes víz folyik a csapból. Aláírom, vannak olyan vidékek, ahol valóban én sem tudom meginni a csapvizet, mert van egy elviselhetetlen mellékíze, de én szerencsés vagyok mert nálunk semmi probléma nincs vele. Így aztán nem is nagyon értem azokat az embereket, akiknél szintén kifogástalan minőségű viz folyik, és zsugorszámra cipelik az ásványvizet hazafele. Szüleink-nagyszüleink igencsak örülten anno mikor az utolsó kis faluban is mindenki számára elérhetővé vált a lakásban (házban) a vezetékes vízszolgálatatás, ezáltal megszabadultak attól a teheretől, hogy a kútról kellejen cipelni a friss ivóvizet. És akkor ma ugyanezt csinálják mégis az emberek, pedig jórészt semmi szükség rá. Persze gondolom, mindenkinek van kocsija, ezért nem érzi akkora tehernek.

Mivel nekem sem kocsim sem jó fizetésem nincs, teljesen fölösleges pénzkidobásnak tartom az ásványvíz vásárlását.

2013. nov. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tökéletesen egyetértek a 8-assal! Hasonlóképpen gondolom (és cselekszem) én is!
2013. nov. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!