Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy lehet jol megmosni egy...

Hogy lehet jol megmosni egy gerezd szolot?

Figyelt kérdés
Lepereg rola a viz....dorzsolni meg nem lehet...
2009. szept. 23. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
En szitaban szoktam megmosni, jo sok vizzel.
2009. szept. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen a szőlő gerezd? Már bocs, de foghagymagerezdről hallottam, na de szőlő?!
2009. szept. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A szőlőgerezd az maga a szőlőfürt, nem a cikkelyekre vágott szőlőszem egyik darabja!

Költők megdalolták, piktorok címerekbe festették, még szólás is vagyon róla, hogy "ha Vízkereszt vizet ereszt, kövér lesz a szőlőgerezd".

2009. szept. 24. 14:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Én leszedem a szőlőszemeket, egy tálba rakom, és úgy engedem rá a vizet. Kicsit megrázogatom, és megmossák egymást a szőlőszemek. Tudom, nem ezt akartad hallani, de egész szőlőfürtöt alaposan megmosni szerintem nem igazán lehet.
2009. szept. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most kaptam egy emailt, amiben azt irja hogy ha pl szodabikarbonat vagy citromlevet teszunk a gyumolcs/ zoldseg mosovizebe akkor sokkal hatekonyabb a tisztitasuk. Csak sima csapvizzel rajtamarad a gomirtok es a bakteriumok 90%a. Azt irja....?...
2009. szept. 30. 15:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha megdörzsölöm akkor sem jön le?
2009. okt. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Baktériumok mindenütt vannak, én nem csinálnék beőle nagy ügyet.

Én is úgy szoktam, hogy szemenként leszedem és úgy tálban. Bár nálam más a helyet, mert mi a szőlőt kapjuk, nem vesszük, szóval katica, pókocska :) meg a többi a szőlőhöz nem tartozó élőlénytől akarok így megszabadulni. Mert hiába mosom meg, dörzsölöm, még a bogaraktól sem lehet 100%-an megtisztítani egészben.

2010. jan. 8. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!