Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nem árt meg ha minden nap...

Nem árt meg ha minden nap ugyanazokat eszem?

Figyelt kérdés

Úgyértem mindenféle tápanyag, ásványi anyag, vitamin, rost stb. van benne, tehát változatos a nap folyamán, csak épp ugyanazok az ételek. Sajnos nemvagyok valami nagy gasztroguru, időm sincs kaját készíteni, de mégis magam szeretném csinálni. Viszont úgy gondolom, hogy ha jobban belejövök a dologba, - rutinszerűen megy már - később tudnék újabb és újabb ételeket készíteni.


De addig van valami káros hatása egy ilyen egyhangú étrendnek?(azon kivül, hogy unalmas)


2013. márc. 18. 22:45
 1/4 A kérdező kommentje:

Uhhh, lehet hogy kevéssé lehet érteni, szóval így értem(csak példa):

reggeli - rántotta kenyérrel

ebéd - sült csirke rizzsel

vacsora - halasszendvics


és ez a menü minden egyes nap.

2013. márc. 18. 22:48
 2/4 anonim ***** válasza:
nem a legrosszabb- és mi lenne, ha bedobnál 1 finom narancsot reggeli előtt? ebéd előtt 1 almát?
2013. márc. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha egy nagytudású valaki állítja össze, hogy valóban mindent megfelelő arányban tartalmazzon, akkor el tudom képzelni, hogy ne nagyon lehessen gond, habár az embernek néha megnövekednek a szükségletei és inkább eszem azt, amit a testem kíván (s nem is tudok pl. 26féle növényt enni mindennap pl. ;) pedig lehet, hogy egyiket sem lenne érdemes kihagyni :D - de lehet, hogy a zöldségek variálása azért a Te gondolataidban is szerepel, miért is ennéd mindennap teljesen ugyanazt?), mintsem magamra erőltessek valamit, ha kívánom, ha nem.

Én a változatosság híve vagyok, főleg mert nem vagyok a fent említett nagytudású valaki. Olvasok ezt-azt, eszem, amit jónak látok/érzek s remélem, ez így rendben van.

Mindazonáltal a napjaimban sok hasonlóság van, amióta életmódot váltottam. A tojás, olajos magvak, gyümölcs, nyers zöldség és többnyire a csírák sem maradhatnak ki a napjaimból. Már ezekben elég sok minden megvan.


Nem egy szakértő vélemény, de ezek a gondolataim a témában.

2013. márc. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmi gond a menüddel éés az elképzeléseddel. Ha megunod, úgyis magától váltóztatsz rajta.
2013. márc. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!