Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem szabad a dobozos...

Miért nem szabad a dobozos jégkrémet felengedés után visszafagyasztani?

Figyelt kérdés
Ez tök rég óta érdekel, nem értem miért áll ez a jégkrémek dobozán?! Én eddig mindig visszatettem és semmi bajom tőle, meg ez sztem alap, általában egy dobozosat senki nem fogyaszt el abban a pillanatban, ez a lényege, h több máskorra is...
2009. szept. 12. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A felengedett állapot a jégkrémeknél, amikor teljesen folyós. Ilyenkor tilos visszafagyasztani, a szalmonella miatt.Gondolom te nem folyós állapotban teszed a fagyasztóba vissza?
2009. szept. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jaah értem, hát az más. Nem persze, olyan állapotban nem emlékszem h visszatettem volna. XD Köszönöm a választ. Deh sztem nem mind1, több értelme akkor azt ráírni, hogy cseppfolyós állapotban visszafagyasztani tilos, de aztán lehet h ez eddig csak számomra volt új. XDD
2009. szept. 12. 12:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha olykor sikerül olyan jégkrémet venned, ami nem krémes , hanem olyan kristályosan jeges, hát azt pl. tutira hagyták felolvadni és utána fagyasztották le. Esetleg szállítás után, vagy ha bedöglik egy fagyasztó. Ilyenkor elvileg vissza is lehetne vinni a boltba, mert élvezhetetlen és a bolt hibája. Íze sem lesz már olyan és egyszerűen vacak. Ez még a szalmonellán kívül az ok.
2009. szept. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez a felirat a dobozon,leginkább a bolt tulajdonosoknak szól szerintem,akik árusítják a jégkrémet,hogy ha pl áramkimaradás esetén felolvadna a jégkrém a hőtőben és feolvad,azt nem szabad visszafagyasztani.Egyik ok,a szalmonella, amásik,hogy a jégkrém elveszti azokat a tulajdonságait,amivel rendelkezett.Nem olyan lesz a halmazállapota,nem lesz krémes,jeges lesz,stb..
2009. szept. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocs 12:36!Nem olvastam el amit írtál,mert akkor nem írtam volna le majdnem ugyanazt.Egyébként teljes mértékben egyet értek vele.
2009. szept. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!