Igaz ez a kamilla tea-ról?
Figyelt kérdés
Úgy hallotam, hogy a kamilla tea cukor nélkűli fogyasztása ajánlott mert így tudja kifejteni gyógyító hatását. Igaz ez? Ha cukorral fogyasztjuk miért veszti el a hatását? Viszont hallotam egy időssebb férfitől, hogy ez a teória a második világháború utáni években terjedt el mert akkoriban nehezen volt beszerezhető a cukor vagy drága volt és a gyerekeknek ezért mondták hogy cukor nélkűl hatásosabb a kamilla tea.2013. febr. 27. 09:22
1/8 anonim válasza:
Szerintem is cukor nélkül az igazi.
2/8 anonim válasza:
A cukorra szüksége van a szervezetnek, hogy tudjon elég inzulint termelni! Hülyeség, hogy káros.
De nyugodtan tehetsz a kamillateába is cukrot, a hatása ugyan olyan lesz, mint cukor nélkül.
3/8 anonim válasza:
Kamilla tea hatása nem változik attól meg, hogy teszel-e most bele cukort vagy nem! :)
Szóval ha szereted cukorral inni a teát akkor tehetsz bele egy kicsit, de ha naturan is megtudod inni akkor ne tegyél bele.
4/8 anonim válasza:
Semmisem veszti el a cukortól a hatását, nettó marhaság ez :) Nyugodtan rakhatsz bele cukrot, semmi bajod nem lesz tőle.
A cukor egyáltalán nem káros az egészségre, amíg mértékkel fogyasztod, és nem lapátolsz be folyamatosan evőkanál számra a szádba.
5/8 anonim válasza:
Kicsit gondolkozni kellene! Ha a cukortól más a kamillatea hatása akkor másnak amibe cukrot teszünk szintén megváltozna!
6/8 anonim válasza:
Azt mondják,hogy hideg vízbe kell áztatni a kamillat,mert forró vízbe nem olyan hatásos!Elpárolog a sok jó dolog nagy része belőle.Citrom teába ugyan így.Fémhez nem érhet
7/8 anonim válasza:
szerintem nem, de mézzel finomabb
8/8 anonim válasza:
A finomított cukor nemcsak az inzulinszintet emeli meg, amivel a szervezetet a felhalmozásra buzdítja, de mert az emelkedést hirtelen inzulincsökkenés követi, hamarosan újból éhségérzetet kelt. Mivel a mindennapi energiaszükségletnek csak mintegy 10 százalékát kellene cukorból fedeznünk, az pedig az elfogyasztott gyümölcsök és tejtermékek révén hamar összeadódik, a finomított cukor nemcsak a diabétesz kialakulásáért felel, de szerepe van az elhízásban is. Lebontása B1-vitamint von el a szervezetből, s így ingerültséghez és agresszióhoz vezethet. Serkenti az adrenalintermelődést, s túlzott adrenalintúlpörgést, székrekedést, légzési panaszokat és további stresszes tüneteket okoz. Megköti a vérben a húgysavat, amely köszvényt eredményezhet. A szervezet, hogy a vér savtartalmát közömbösítse, kalciumot von ki a csontokból, csontritkulást és fogszuvasodást idézve elő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!